10 najlepszych tekstów 2014 roku!

Jeśli ktoś zastanawiał się, jakie najlepsze teksty pojawiły się na blogu w 2014 r. to teraz łatwo może to zrobić.

.

Miejsce 10: Jeśli nie możesz być Supermenem to chociaż bądź normalny

mosMożna tworzyć bardzo długie listy wymagań jakie powinna spełnić idealna kobieta, a wciąż sprowadzają się one do tego, żeby nie była workiem problemów. (…) Nikt nie oczekuje od kobiety znajomości fizyki kwantowej, budowania studni dla somalijskich dzieci i zdobywania medali w skoku o tyczce. Zwykle wystarcza, że jest ciepłą, pozbawioną kompleksów osobą, która jest swobodna z nami w łóżku i nie ma skłonności do zachowań, dzięki którym można dojść do wniosku, że nie tylko Tarzan był wychowany przez małpy.

  Dokładnie to samo dotyczy mężczyzn.

Czytaj całość

Miejsce 9: Jak zostać mentalnym starcem? 20 skutecznych sposobów

kbStarym można być dopiero koło siedemdziesiątki. Całe szczęście, mentalnie zestarzeć można się w każdym wieku, co wielokrotnie udowodniły kobiety, które wyszły za mąż na studiach, a dzisiaj nie da się ich odróżnić od pięćdziesięcioletniej ciotki z wąsikiem. Udowodnili to także mężczyźni, dla których czas zatrzymał się w liceum, a później wzrósł tylko ich poziom frustracji i wielkość brzuszka. Żeby tego dokonać wystarczy trzymać się dwudziestu rad, za pomocą których wyssiesz z siebie całą energię i będziesz leżeć odłogiem jak ziemia w Czarnobylu.

Poznaj wszystkie

Miejsce 8: Generacja nieakceptowanych mężczyzn

menKobiety szukają zdobywcy, a nie kogoś kto cały czas załamuje rączki, ale też znalezienie zdobywcy będzie coraz trudniejsze, jeśli faceci nie będą mieli pola, na którym tymi zdobywcami będą mogli zostać. Tam gdzie kobieta przynosi ze sobą większego mamuta, czasem po prostu nie warto wychodzić na polowanie. Tam gdzie nie można starać się o kobietę, bo otwieranie drzwi uwłacza ich godności, tam nikt nie będzie tego robił, a zamiast tego będzie sobie radośnie gnuśniał podczas gry w Call of Duty. W świecie, w którym mężczyźni nie mogą być w pełni mężczyznami, nie można od nich oczekiwać, że nimi będą.

Czytaj całość

Miejsce 7: 30 błędów jakie warto popełnić w związkach

cSą różne teorie na temat tego, kiedy relacje wychodzą, ale większość sprawia wrażenie pisanych po marnej jakości trawce. Podobno liczy się seks, albo przyjaźń, albo życie, w którym nie wstydzi się Jezusa, ale o ile może to być ważne to uważam, że w ostateczności i tak trwają związki zbudowane na wystarczająco dużej bazie wcześniej popełnionych błędów. Bez nich chodzi się po omacku, nie wie czego się chce, nie rozumie się czyichś potrzeb ani nie wie się kiedy warto coś kontynuować.(…)Problem w tym, że żyjemy w kulturze, w której woli się mieć raka mózgu niż popełnić błąd, chociaż prawda jest taka, że wszystkie błędy jakie popełniłeś były potrzebne. Bez nich nie wiedziałbyś, że to błędy.

Czytaj całość

Miejsce 6: Dlaczego kobiety powinny uprawiać sport?

fitnessKtoś mi kiedyś powiedział, że coś co nic nie kosztuje, nie jest nic warte. Jest różnica miedzy osobą, która pozbyła się nadmiarowych kilogramów, bo poszła na odsysanie tłuszczu, a tą, która ciężko trenowała na siłowni, mimo niechęci, mimo złego samopoczucia, mimo braku czasu. To hartuje osobowość i sprawia, że nie poddajemy się drobnym przeciwnościom losu i jesteśmy gotowi zrezygnować z chwilowej przyjemności teraz, na rzecz trwałych korzyści w przyszłości.

To moim zdaniem odróżnia prawdziwe kobiety od księżniczek, które na wszelkie niepowodzenia i napotykane trudności tupią nóżką i czekają z założonymi rączkami, aż jakiś altruistyczny książę te ich wszystkie problemy rozwiąże. Nie nauczone ciężkiej pracy, chociażby nad sobą, nie potrafiące zmobilizować się do wysiłku, przyzwyczajone, że Nutellę je się łyżkami, aż się zobaczy dno, żyją sobie z dnia na dzień, wciąż się zastanawiając, czemu wszyscy faceci lecą na cycki, tyłki i zgrabną figurę. Przecież to takie płytkie.

Zobacz całość

Miejsce 5: Cukierek dziś albo dwa cukierki jutro

fNiemal za każdym razem kiedy patrzysz na kogoś jadącego Porsche, idącego z dziewczyną, która nawet by na ciebie nie spojrzała, zatrudniającego ciebie do pracy za 2000 złotych, to w rzeczywistości patrzysz na jego długoterminowe decyzje. Nie widzisz tylko tego, że on za to zapłacił – kawałkiem siebie, swoimi uczuciami, opuszczonymi imprezami i kimś kto mu powiedział: „Nie widzę z tobą swojej przyszłości” co bolało go jak amputacja bez znieczulenia.

Czytaj całość

Miejsce 4: Już nie istnieje dobry czas na posiadanie dzieci

david lazarMam dziwne wrażenie, że gdzieś na marginesie wiary w siebie, samorealizację i magię krótkich, bezkonkurencyjnie najbardziej emocjonalnie wykurwistych relacji, daliśmy się wrzucić w kierat ciągłego chcenia więcej. Głodu, którego nie da się zaspokoić.

Pracujesz znacznie więcej niż twoi rodzice, często w pracy robiąc nie tylko to do czego zobowiązuje nas umowa, ale też jedząc, śpiąc i bzykając, a weekendy wykorzystując na przypomnienie, że świat istnieje też poza szklaną ścianą biurowca. (…) Przyjaciół nie potrzebujesz, bo przecież wszyscy kiedyś odejdą, a ty zawsze znajdziesz nowych, fajniejszych, bardziej modnych i lepszych. Jeśli nie tutaj to za granicą gdzie wszystko jest piękniejsze tylko jedzenie gorsze. Związki to generalnie są dobre dla katoli i innych oszołomów, a relacje z innymi najlepiej smakują podane w dymkach czatów i kończą się wykasowaniem numeru telefonu. Nie ma przecież sensu angażowanie się w nieidealny związek skoro gdzieś tam żyje Pan Perfekcyjny i Pani Perfekcyjna w sam raz dla ciebie.

Motywujesz się śpiewając pod nosem mantrę sukcesu.

Zobacz całość

Miejsce 3: Narzekasz na facetów? A kto ich wychował?

bFacet nie zaczyna się od 190 cm. Facet zaczyna się mówienia „chcę” zamiast „muszę, bo jakaś kobieta stwierdziła, że tak będzie fajnie”. Mężczyzna słuchający kobiety to przeciwieństwo atrakcyjności. Droga do udawanych orgazmów zawsze zaczyna się od potulnie wypowiadanych przez faceta słów: „Tak, kochanie”.

Czytaj całość

Miejsce 2: Każdy woli orgazm bardziej niż kwiatki

wKiedy zaczyna się z kimś być, gdzieś po drodze gubi się pytanie: „Jaka ta osoba jest?”, a zastępuje je stwierdzenie: „Ja wiem jaka ona jest”. Tylko że nigdy tego nie wiemy. Kończy się to tym, że żyjemy obok siebie traktując się jak kruche laleczki, które wystarczy lekko potrącić, a one rozpadną się na kawałki. Chodzimy wokół siebie na paluszkach, żeby siebie nie urazić, nie ryzykując, nie wnosząc nic nowego, a nie widzimy tego, że najbardziej na świecie chcemy, żeby ktoś przestał nas w taki sposób traktować. Patrzymy na siebie nawzajem i nie widzimy całego swojego potencjału. Widzimy tylko kogoś kto jest uzależniony od nas nie zauważając, że w tym układzie jesteśmy naprawdę marnymi dilerami. Ty chcesz być na haju, ona chce być sponiewierana, a jedyne co sobie podsuwacie to oregano, ale zawinięte jakby było pierwszej klasy marihuaną.

Zobacz dlaczego

Miejsce 1: Dlaczego kobieta musi mieć pasję?

trProblem w życiu bez zainteresowań polega na tym, że brak celów wyniszcza, bo ok, na początku każdy ma jakieś cele związane z ogólnym ogarnięciem się w życiu: znaleźć pracę, mieć gdzie mieszkać, zarabiać tyle, żeby można było skoczyć na weekendowe zakupy do Londynu lub Paryża, poznać świetnego partnera, a później kupić kota. Jednak jak odhaczy się to wszystko na liście to w życiu zostaje czarna, ziejąca pustką dziura, którą trzeba czymś zapchać. W większości przypadków kobiety próbują zatkać ją kutasem między swoimi nogami, zakleić miłością, wypełnić staraniem. Chcą spędzać ze swoim facetem czas, dużo się przytulać, opiekować się nim, składać mu skarpetki i przygotowywać kanapki robiąc z niego smutnego pantoflarza.

Czytaj całość

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *