Wszystko o nieszablonowym myśleniu

Wszystko o nieszablonowym myśleniu

Powiesz, że 50% to idioci, a 100% się z tym zgodzi.

Przyznajcie się bez bicia, że myślicie dokładnie w taki sposób.

Miło myśleć, że jest się mądrym, wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju i nie do zastąpienia, ale sam od kilku lat śmieję się z tekstu jaki zawsze rzucają kobiety: „Ale ja nie jestem taka jak wszystkie!” Jasne, że nie. Przecież nie każda kobieta lubi lody czekoladowe. Niektóre kobiety wolą inne lody. Są kobiety, które dodają zdjęcia na facebooka raz na miesiąc, podczas gdy średnia to raz na dwa tygodnie. Niektóre studiują, a inne pracują! To TAKIE WYJĄTKOWE!

Prawdopodobnie, ty też nie jesteś lepszy. Możesz się zapluć, zaślinić, zacząć tupać nogami lub paść na podłogę rozdzierając piżamę wyszywaną w pingwiny, a ja dalej będę mówił, że jesteś w swoich nadmuchanych stwierdzeniach taki sam jak one.

Jesteśmy anonimową armią. Wbrew temu co się uważa wszyscy ludzie mają szablonowe, standardowe życie. Anomalie zdarzają się rzadko. Wszystkich spotykają miłości, rozstania, dzieci, wrogowie, przyjaciele, zwolnienia z pracy, używki, głód… Czasem w różnej kolejności ale to dalej to samo. Praktycznie każdy ma dwie ręce, dwie nogi, oczy, nos i zęby póki ich nie straci. Byliśmy wychowywani w taki sam sposób jak reszta. W tej samej kulturze. Karmiono nas tymi samymi produktami. Uczyliśmy się z tych samych książek i słuchaliśmy tych samych przysłów… Mamy za sobą ten sam wzorzec kulturowy co nasi sąsiedzi i wszystkie byłe dziewczyny. Jesteśmy nieznanymi żołnierzami wielomilionowej anonimowej armii i nie próbujcie krzyczeć:

„Ale ja mam nieszablonowe myślenie!”

To nie ma ŻADNEGO znaczenia.

Słyszeliście, że każdy człowiek ma cztery razy do roku pomysł, który może przynieść mu miliony? Wszyscy je mają. Banda idiotów z dołu piramidy również. Wszyscy uważają, że mają nieszablonowe myślenie, bo taka jest prawda. Problem w tym, że to się nie liczy. Liczy się tylko nieszablonowe działanie. Co takiego ZROBIŁEŚ/ŁAŚ, że uważasz się za lepszego/ą od innych? Oczywiście mówimy o rzeczach unikalnych w kontekście całego świata albo takich, które osiągnął tylko 1% ludzi.

I jak podsumowanie? Czyżbyście tylko uzurpowali sobie prawo do zasiadania na szczycie, bez posiadania realnych podstaw? Genialne myśli, które nie niosą ze sobą żadnych działań są zbędne. Ludzie uważani za nieszablonowych, to nie ci którzy mają najwyższe IQ tylko ci, którzy najwięcej działają urzeczywistniając własne myśli. Specjaliści to ci, którzy popełnili wszystkie błędy jakie były do zrobienia w wąskiej dziedzinie. Liczą się widoczne skutki. Cała reszta jest ukryta pod skorupą tchórzostwa i lenistwa. Co z tego, że otaczają nas geniusze jeśli są jałowi i bezpłodni?

Dlatego ja lubię mówić, że jestem idiotą i będę nim dalej, nawet kiedy osiągnę już szczyt swoich możliwości.

Print Friendly, PDF & Email

9
Dodaj komentarz

avatar
100000
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
MistikRicoTomekSilversebaMajin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Bercik
Gość
Bercik

>Ja nie myślę tak, jak jest na wykresie… Pomiędzy mną a "mądrymi ludźmi" jest jeszcze paru moich znajomych, których szanuje i wiem, że zasługują na to miejsce :D

A serio, to dobry wpis. Szczery. Czyżbyś wziął się w końcu za przeczytanie Przebudzenia, czy to tylko i wyłącznie własne wnioski? ;)

"Słyszałeś, że każdy człowiek ma cztery razy do roku pomysł, który może przynieść mu miliony?"
A tego nie słyszałem… Możesz rozwinąć?

Dawid
Gość
Dawid

>"JA" to w wojsku dupa;)

Volant
Gość
Volant

>Niestety dalej nie mogę się zabrać za "Przebudzenie" i pewnie mi się to nie uda :)

Co do pomysłów na miliony cztery razy do roku to czytałem gdzieś taki artykuł ale nie udało mi się go znaleźć :/

Majin
Gość
Majin

>"Słyszałeś, że każdy człowiek ma cztery razy do roku pomysł, który może przynieść mu miliony?"

W ciągu roku masz myśli o: biznesie, stronie, sprzedawaniu czegoś. Myślisz jak to fajnie by było, czasem to są myśli, o wadze których nie zdajemy sobie sprawy. Nawet jeśli uzmysłowisz sobie, że właśnie teraz wpadłeś na pomysł, którego realizacja przyniesie Ci zysk to masz też dwie drogi, albo zaczniesz działać, albo to będzie tylko pomysł w głowie lub na kartce.

seba
Gość
seba

>też o tym wspomniałem na swoim blogu ;) kilka godzin po Twoim wpisie ;p tylko w trochę innej konwencji :)

Silver
Gość
Silver

>Mój art – http://placeforyou.niceboard.net/inner-game-f27/przesta-by-idiot-t413.htm#1693

Pod koniec jest mały komentarz do tego wpisu :)

Tomek
Gość
Tomek

>Nieszablonowe myślenie się nie liczy,Liczy się nieszablonowe działanie – świetna refleksja, jak i sam artykuł, mam nadzieje że go wrzucisz na Zen jak najszybciej ;)

MistikRico
Gość
MistikRico

>Volant są 2 możliwości, albo lubisz fizykę, albo przeczytałeś "4 Godzinny Tydzień pracy" ;> Bo Niels Bohr ściele się gęsto.

Volant
Gość
Volant

>MistikRico, kiedyś interesowałem się fizyką, "4-godzinny tydzień pracy" przeczytałem dwa razy i bardzo mi się podobał, jednak największy wpływ na napisanie tego tekstu wywarła moja rozmowa z Silverem.