Hej! Fajnie, że tu jesteś!

Volantification to istniejący od 2010 roku autorski blog, na którym znajdziesz całą masę motywacji, wartościowych wskazówek dotyczących efektywności osobistej oraz informacji dotyczących budowy kariery i wartościowych relacji.

Początkowo blog startował jako niewielki projekt. Dzisiaj Volantification to setki wpisów i fantastyczna społeczność złożona z osób, które wiedzą, że mogą więcej i lepiej. W tym miejscu nie mówimy, że pieniądze są nieważne. Nie spinamy się, nie traktujemy wszystkiego serio i lubimy się śmiać. Jeśli narzekamy to tylko po to, żeby coś zmienić. Znamy słowo sarkazm. Czytamy książki. Uprawiamy sport, dobrze się odżywiamy i pływamy w morzu. Chcemy żyć tak, żeby kiedyś napisać wspaniałą biografię.

Volantification w liczbach

Opublikowanych artykułów

tysięcy fanów na Facebooku

tysięcy użytkowników miesięcznie

milionów odsłon

Kategorie

Obecnie wpisy na blogu są publikowane w pięciu kategoriach:

1. STRATEGIE 

To być może najważniejsza część bloga. Składają się na nią teksty przeczytane przez dziesiątki tysięcy osób i dotyczące podstaw skutecznego działania. Zapewnią ci one potężny kopniak motywacyjny, dzięki któremu wyrwiesz się ze stagnacji, zaczniesz patrzeć inaczej na świat i weźmiesz się w garść.

2. ROZWÓJ 

O ile kategoria „Strategie” zawiera artykuły o charakterze ogólnym, to w tej części znajdziesz konkretne rady dotyczące wprowadzania zmian, uczenia się na błędach i umiejętności, które warto rozwijać, żeby mieć interesujące życie.

3. KARIERA 

Dział dotyczący kariery zawodowej, efektywnej pracy i biznesu. Jeśli uważasz, że pieniądze są ważne, to możesz tu zajrzeć. Jeśli natomiast uważasz, że są przereklamowane, to musisz zajrzeć tu koniecznie. Tylko uważaj, bo może się okazać, że się mylisz.

4. LUDZIE 

Najmniejsza część Volantification zawierająca moje osobiste przemyślenia dotyczące tego jak funkcjonuje społeczeństwo i poszczególne grupy ludzi.

5. RELACJE 

Dział, który w latach 2015-2018 był mocno bijącym sercem tego bloga. Znajdują się w nim artykuły najpoczytniejsze (rekordzista ma 750 tysięcy wyświetleń) i najchętniej udostępniane (17 tysięcy udostępnień i „lajków” na facebooku). Dotyczą relacji damsko-męskich, czyli tego, dlaczego nasze związki tak rzadko przypominają opowieści z komedii romantycznych i jak to zmienić.

Od czego zacząć?

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy, to możesz poczuć się jak Neo z Matrixa, bo masz do wyboru dwie ścieżki.

Ścieżka nr 1: Zacznij czytać "Od deski do deski"

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

Dodatkowe materiały

Jeśli będziesz potrzebować bardziej szczegółowych informacji, to możesz je znaleźć w jednej z moich książek.

Jak planować, realizować cele i mądrzej żyć

Ponad 400 stron praktycznej wiedzy o wprowadzaniu zmian, wykorzystywaniu szans, wybieraniu priorytetów i przekuwaniu ich w harmonogramy pracy, które pomogą ci zbudować lepsze jutro, pracować efektywniej i mieć więcej czasu na przyjemności.

Podręcznik kompleksowej zmiany życia

“Piąty poziom” zawiera 10% strategii, taktyk i wskazówek w 90% odpowiedzialnych za odczuwane szczęście. Pięć pełnych konkretów rozdziałów dotyczących skutecznych przekonań, finansów, życia uczuciowego i self-marketingu.

Przewodnik po męskiej atrakcyjności

“Sexcatcher” to trzynaście rozdziałów o procesie dobierania się w pary, atrakcyjności i zasadach skutecznego flirtu. Autobiograficzna treść, dzięki której będziesz znacznie bardziej efektywny na polu relacji damsko-męskich.        .

CO O BLOGU MÓWIĄ CZYTELNICY?

Niektóre książki i blogi są jak szybki numerek na kiepskiej imprezie – na drugi dzień już nic nie pamiętasz. Volant jest jak gabinet terapeutyczny, do którego ustawiają się długie kolejki – trudno o lepszego mistrza w terapii szokowej. Mówi prosto z mostu o tym, czego ani szkoła, ani rodzice, ani studia nigdy Ci nie powiedzieli. Jest moim mentalnym bliźniakiem i barometrem szczęśliwego, spełnionego faceta, który nie chce mieć dobrego życia. Chce mieć zajebiste życie. Teksty Volanta w przenikliwy sposób ukazują w nowym świetle wiele ultra istotnych zagadnień na temat wyborów w życiu zawodowym i osobistym. Są mądre, przystępne i głębokie. Kup, czytaj powoli i wracaj do nich wiele razy. Dzięki temu zaczniesz myśleć i działać inaczej, inaczej pojmować świat i podchodzić do własnego życia.

 

Kamil Newczyński

 

CO O BLOGU MÓWIĄ CZYTELNICY?

Jestem wierną czytelniczką Michała od wielu lat. Każdy nowy tekst jaki pojawia się u niego na stronie, otwieram z wypiekami na twarzy. Uwielbiam jego metafory z dnia codziennego, które kryją w sobie skomplikowane procesy ludzkich zachowań. To własnie dzięki nim, udało mi się wiele rzeczy zrozumieć, przemyśleć lub zwyczajnie nazwać po imieniu. Blog Michała wyzwala emocje i tworzy myśli, z którymi niekoniecznie chcemy się zderzać i to jest właśnie ta wartość, którą niesie każdy napisany przez niego tekst. Refleksja. Z drugiej strony można znaleźć tu wiele słów pokrzepienia, ale i motywacji, która często daję się odczuć cudzącym policzkiem w twarz. Tak! Blog Michała to dla mnie przede wszystkim źródło energii do dalszego działania i mierzenia wyżej. Dzięki Michałowi nie godzę się na bylejakość i jestem przekonana, że praca nad sobą to najważniejsza robota w życiu!

 

Natalia Czop

CO O BLOGU MÓWIĄ CZYTELNICY?

Volantification było moim pierwszym miejscem, w którym zobaczyłam, że dobre życie nie jest zarezerwowane dla nielicznych. Trafiłam tutaj cztery lata temu jako szesnastolatka zaczynająca liceum w Polsce. Dziś mam 20 lat, skończyłam liceum w Holandii, właśnie zaczęłam tutaj studia. Volantification to biblia. Księga księg dobrego życia. Jeśli tylko chcesz poprawić coś w swoim życiu – na własnym przykładzie mogę Ci powiedzieć, że trafiłeś/aś w odpowiednie miejsce.

 

Sandra Garstka 

CO O BLOGU MÓWIĄ CZYTELNICY?

Towarem deficytowym naszych czasów jest niewątpliwie brak refleksji. Dlatego warto sięgać po teksty Michała, po zawarte w nich przekonania i przemyślenia. Zawierają trafną obserwację i ocenę otaczającej nas rzeczywistości, w których nie jeden raz odnalazłem też siebie i sytuacje, w których ja się znalazłem. A refleksja nad swoim życiem, to dobry i konieczny krok do zmian.

 

Dawid Buczkiewicz 

CO O BLOGU MÓWIĄ CZYTELNICY?

Ten blog to zbiór najprostszych życiowych zasad, o których najtrudniej pamiętać w odniesieniu do siebie. Dla mnie każdy post jest takim “WAKE UP!” jak wykrzyczane przez Serj`a Tankiana i jasnym komunikatem wbijanym do głowy “WAKE UP! Życie jest piękne, a może być jeszcze bardziej!

 

Michał Gryko 

Autor

Nazywam się Michał Szatiło. Z wykształcenia jestem prawnikiem (specjalizacja – reklama). Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym i brandingiem. W swojej karierze współpracowałem z takimi markami jak: AXN, Grupa Żywiec, Singleton, Philips, Nałęczowianka, Planete+, De’Longhi… Od 2010 roku dzielę się wskazówkami dotyczącymi efektywności osobistej.