Zdobądź swoje profesjonalne CV!

Zdobądź swoje profesjonalne CV!

Wpis powstał we współpracy z portalem Zielona Linia

Thomas Bernhard uważał, że człowiek potrafi znieść utratę bliskich, ale „kiedy odebrać mu pracę czy zajęcie, usycha i niebawem umiera.”

Po drugiej stronie tej opinii z pewnością znalazłby się Charles Bukowski, którego uwielbienie dla pracy jest legendarne. Pisał on o sobie: „To prawda, że nie miałem specjalnych ambicji, ale dla ludzi bez ambicji też powinno być jakieś miejsce, lepsze niż to, które zwykle dla nich rezerwowano. No bo z jakiej, do cholery, racji, człowiek miał być zadowolony z tego, że wyrwany ze snu przez budzik, wyskakiwał z łóżka o 6.30 rano, wmuszał w siebie jakieś jedzenie, wysrał się, wysikał, umył zęby, przyczesał włosy, naużerał się z ulicznymi korkami, po to żeby dostać się tam, gdzie przysparzać miał grubszych pieniędzy komuś innemu i gdzie w dodatku oczekiwano od niego wdzięczności za to, że mu taką szansę oferowano.”

Z kolei grafik Hugh MacLeod, który zdobył sławę wykonując rysunki na wizytówkach i publikując je na swoim blogu, uważa, że trzeba mieć dwa miejsca pracy – jedno do zarabiania pieniędzy, a drugie, w którym można się całkowicie swobodnie realizować.

Jedno jest pewne – nieważne czy pracujesz jako freelancer, jesteś przedsiębiorcą zatrudnianym na krótkoterminowe kontrakty czy liczy się dla ciebie stabilność zatrudnienia – to wciąż praca pochłania lwią część życia i lepiej jest mieć taką, żeby nie zaczynać tygodnia od ogłaszania światu, że nienawidzi się poniedziałków.

Powszechnie wiadomo, że CV jest niezbędne i to nawet jeśli jesteś przedsiębiorcą takiego formatu co Elon Musk. CV jest nie tylko przepustką do zatrudnienia, ale też formą przedstawienia siebie i zaprezentowania osiągnięć. Jednak wystarczy chociaż raz przeprowadzić rekrutację, żeby przekonać się, że umiejętność przedstawiania swojego życia zawodowego jest tylko teoretyczna (albo nabywana w Wyższej Szkole Robienia Hałasu). Co drugie CV jest brzydkie, niezaktualizowane, zawierające zbędne informacje albo z umieszczonym na nim zdjęciem z wakacji w Tunezji pod palmą.

Z pomocą przychodzi Zielona Linia. Jest to portal rządowy, który oferuje usługę Fabryka CV. Dzięki niej można bezpłatnie zlecić specjalistom:
• Stworzenie i opracowanie graficzne CV
• Ulepszenie CV
• Przetłumaczenie CV na język angielski
• Ulepszenie i przetłumaczenie CV na język angielski

Dlatego jeśli nie masz profesjonalnego CV, nie wiesz czy twoje CV nie odstrasza rekruterów albo potrzebujesz jego przetumaczenia na język angielski, to możesz je w każdej chwili zlecić pracownikom Zielonej Linii.

Wystarczy, że założysz konto na portalu i podasz wszystkie informacje niezbędne do opracowania życiorysu, a gotowe, ładne graficznie CV otrzymasz na maila w przeciągu 5-15 dni roboczych.

Wszystkie ważne informacje o Fabryce CV znajdziesz TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email

16
Dodaj komentarz

avatar
100000
9 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ZbyszeknvmKubatattwaVolant Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
prz_
Gość
prz_

Zazwyczaj mam mieszane uczucia co do artykułów sponsorowanych, ale ten – no chapeau bas.

13 dziecko baby jagi
Gość
13 dziecko baby jagi

Wyższa Szkoła Robienia Hałasu… ja słyszałam o Wyższej Szkole Tańca Góralskiego ;)
Hmm nie wiedziałam o Zielonej Linii – Dzięki Volant

S.
Gość
S.

A ja o Wyższej Szkole Żonglowania Ryżem i specjalności „pchniecie mlekiem” :D

13 dziecko baby jagi
Gość
13 dziecko baby jagi

Ugryzę w język, żeby powstrzymać się od rozwinięcia tego tematu ;) ale obiecująco brzmi np. Wyższa Szkoła Zarządzania Polem Namiotowym o specjalności śledź i wódka ;)

S.
Gość
S.

A rozwijaj rozwijaj pośmiejemy się razem ;)
Specjalność mi się podoba. Nie mają w ofercie jakiś podyplomówek z tego? :D

13 dziecko baby jagi
Gość
13 dziecko baby jagi

A mają i owszem – z tym, że ukończenie podyplomówki z tej specjalności „procentuje” awansem…
… do grupy AA ;)

S.
Gość
S.

Ciekawe. Aczkolwiek w nie dalekiej przyszłości rozważam wdrożenie innych form autopromocji niż CV.

Kolorek23
Gość
Kolorek23

Tak tego nam potrzeba, więcej firm sfinansowanych przez UE nikomu nie potrzebnych.
CV jest może odzwierciedleniem nas, jednak najbardziej wymyślne, profesjonalnie przygotowane nie da nam żadnej pracy kiedy w środku nie ma co zamieścić. Wyróżniające się CV jest już zaszłością, większość firm wykorzystuje firmy zajmujące się rekrutacją, a Ci mają obowiązek weryfikacji każdego CV, a przyszły pracodawca zamiast twojego CV będzie miał notatki z agencji zajmującej się rekrutacją. List motywacyjny to na prawdę już przeszłość. Pamiętajmy, że do pracy technicznej nikt nie spojrzy na jakość CV, wystarczy czytelność, a często też można uzyskać inny efekt – gdzie ktoś myśli: „Tyle poświęcił na to CV, czy on w ogóle coś robi w życiu że miał tyle wolnego czasu?”.

Firma w fajny sposób zbiera informacje do rozsyłania reklam, a jedno jest pewne:

Jeśli nie umiesz przetłumaczyć CV na język angielski to nie nadajesz się do pracy, w której oczekują CV w tym języku!

piotrosc .
Gość
piotrosc .

Niestety nic nie jest za darmo, przez taką stronę podajemy sami siebie na tacy wrzucając swoje dane do rządowych baz danych, które są następnie w różny sposób wykorzystywane…

Polecam wszystkim zachować ostrożność.

Volant
Gość
Volant

Zgadzam się – nic nie jest za darmo, ale w tym przypadku jest to portal rządowy, co oznacza, że jak wszystko co rządowe, jest finansowany z podatków. To z kolei oznacza, że za to CV zapłaciłeś już swoimi podatkami.

Informacje z CV obejmują te same dane, które podaje się i są publicznie dostępne na linkedin, goldenline czy nawet facebooku, a sprawdzenie przebiegu czyjegoś zatrudnienia jest banalne.

tattwa
Gość
tattwa

Zależy od branży. CV w „standardowym Wordzie” w branży reklamowej prawdopodobnie odpadnie na starcie po tym, jak ktoś inny prześle dopieszczone CV w PDFie z przemyślanym layoutem. Mówię z pozycji rekrutera – kiedy dwie osoby mają podobne kwalifikacje, bardziej efektowne CV pokazuje, że tej konkretnej osobie po prostu bardziej się chce albo jest zdolniejsza i bardziej wszechstronna / bardziej zaangażowana.

Kuba
Gość
Kuba

No i Volant, po co im to było? :D
„Szanowny Panie!

W związku z dużym zainteresowaniem usługą, informuję o przesunięciu terminu realizacji tłumaczenia CV.”
:( poczekam sobie :(

Volant
Gość
Volant

Tak dobrze poleciłem, że kolejka do tłumaczeń się zrobiła :(

nvm
Gość
nvm

@Volant a co sądzisz o firmach, które zajmują się tym za opłatą? Czy jest to usługa jak każda i jeśli kogoś stać to czemu nie, czy raczej tzw. „szukanie jeleni”?

Volant
Gość
Volant

Usługa jak każda inna, ale jest też na tyle dużo darmowych możliwości zrobienia dobrego CV (i poradników jak to zrobić), że trzeba mieć naprawdę wygórowane lub specyficzne potrzeby, żeby to zlecać i za to płacić.

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Fajna inicjatywą z tą zieloną linią. Ale z Bernhardem się nie zgadzam ;)