Cześć! 

Nazywam się Michał Szatiło i piszę o związkach oraz o tym, jak mądrzej poukładać swoje życie. 

Robię to, bo uważam, że bez względu na miejsce, z którego się startuje, można wiele zmienić na lepsze.

Sam jestem tego najlepszym przykładem. Nie miałem łatwego startu i popełniłem mnóstwo błędów, ale mimo to  zostałem jednym z pierwszych self-publisherów w Polsce, otrzymywałem prestiżowe stypendia, zdobyłem tytuł Bloga Roku, a pierwszą firmę prowadziłem już w czasie studiów.

Chcesz wiedzieć jak do tego doszło?

Moja historia

Młodość

Urodziłem się w 1987 roku w dumnej rodzinie mieszkającej w powiatowym miasteczku na wschodzie Polski. Wychowywałem się w starym domu wybudowanym przez pradziadków. Na podwórku namiętnie hodowałem ślimaki winniczki. Jako dziecko nie wiedziałem kim chcę zostać. Mówiłem tylko, że chcę być bogaty, ale nie miałem pomysłu, jak to zrobić. W mojej rodzinie nie było przedsiębiorców, dyrektorów i prezesów. Byli za to przemili ludzie, którzy uważali, że należy żyć tak, jak wszyscy – najlepiej skromnie. Dla odmiany ja uważałem, że stać mnie na więcej.

Musiałem zacząć wcześnie dorastać. Wynikało to z ciężkiej sytuacji finansowej moich rodziców oraz przeprowadzki mojej rodziny, wskutek której musiałem walczyć o status w nowej społeczności. Do liceum postanowiłem pójść najdalej jak się da. Przez następne lata miałem spędzać mnóstwo czasu w rozpadających się busach, którymi dojeżdżałem do szkoły.

Edukacja średnia i wyższa

W liceum odkryłem, że pisanie może sprawiać frajdę. Od tamtej pory pisałem na okrągło. Kiedy na lekcję WOS-u było trzeba napisać przemówienie, wraz z kolegą napisaliśmy mowę skierowaną do osób ze szpitala psychiatrycznego nawołującą ich do ucieczki. Od klasy dostaliśmy owacje na stojąco, ale nauczycielka nie wiedziała co z nami zrobić. Później postanowiłem rozwinąć tę mowę w całą powieść. W ten sposób powstało kilkaset stron prozy, o której myślałem, że jest świetna. [Uwaga! Spoiler! Nie była.] Następnie pisałem opowiadania oraz artykuły do magazynów internetowych.

Po zakończeniu liceum dostałem się Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne, dzięki którym studiowałem prawo, ekonomię, marketing, przerabiałem przedmioty z socjologii, historii sztuki i filologii polskiej (ale wciąż nie umiem stawiać przecinków). W wakacje pracowałem w firmie ochroniarskiej albo w sadzie we Włoszech. W roku akademickim się uczyłem. Pomimo ogromnej konkurencji zacząłem zgarniać kolejne stypendia – zarówno uczelniane, jak i ministerialne (Stypendium Ministra Szkolnictwa Wyższego). W połowie studiów dysponowałem już dużymi dochodami, a dodatkowo mogłem spać do południa i imprezować od środy do soboty. Przyczyniło się to do tego, że zacząłem rozwijać nowe zainteresowania – wiedzę w zakresie relacji damsko-męskich i umiejętności biznesowe.

Relacje damsko-męskie

Pomimo osiągnięć naukowych brakowało mi stylu, wiedzy co i kiedy powiedzieć oraz dostrzegania tych subtelnych sygnałów wysyłanych przez kobiety (wszystko inne, niż zdanie: „A może byś mnie pocałował?” było dla mnie czarną magią). Rozpoczęło to jeden z najbardziej szalonych okresów mojego życia, kiedy zmieniłem swój wizerunek, sposób bycia i znajomych. Przetrząsnąłem też wszystkie dostępne materiały dotyczące atrakcyjności, wiązania się w pary, psychologii ewolucyjnej i wielu innych tematów. Poszło mi wystarczająco dobrze, żeby przez kilka lat umawiać się na dziesiątki randek i zdobyć swego rodzaju lokalną sławę. Dzięki temu mogłem też się ożenić i zostać ojcem.

E-biznes

Ze swoich oszczędności kupiłem trzy aparaty cyfrowe w promocji i sprzedałem je z zyskiem na Allegro. Pomyślałem, że to dobry biznes i wraz ze znajomym otworzyliśmy firmę pod nazwą Akceskom. Z pomocą Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości nawiązaliśmy kontakty z hurtowniami sprzętu komputerowego i zaczęliśmy sprzedawać różne podzespoły przez Internet. Następnie przez krótki czas prowadziłem agencję eventową, a później zająłem się tworzeniem różnych projektów internetowych. Sam lub z przyjaciółmi otworzyłem kilka blogów, forum dyskusyjne, portal z obrazkami CoToKi.pl i portal poświęcony kulturze popularnej. Wtedy też powstało Volantification.

Volantification.pl

Blog narodził się z przypadkowej myśli: „A może by założyć coś swojego?”. Wcześniej pisałem na różnych forach, na których śledziło mnie wielu użytkowników. Nie widziałem jednak sensu w rozwijaniu cudzych projektów. Wolałem dzielić się swoimi przemyśleniami pod swoim szyldem. Mój blog powstał początkowo w serwisie Blogger Google’a, a o jego pierwszym logo można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że było obrzydliwe. Nie przeszkodziło to w rozwoju projektu, który z niewielkiej strony internetowej stał się rozrośniętym miejscem skupiającym najfajniejszą społeczność w Internecie. Dzisiaj Volantification to 300 artykułów, dziesiątki tysięcy czytelników miesięcznie i 21 milionów odsłon łącznie.

Doktorat

W międzyczasie skończyłem studia i zdecydowałem się na studia doktoranckie finansowane przez Unię Europejską oraz gwarantujące stałą pensję. Podobała mi się idea dostawania pieniędzy (prawie) za darmo, więc przeszedłem rekrutację i zacząłem pisać pracę z zakresu wolności wypowiedzi w reklamie. Dzięki temu miałem okazję studiować w Belgii, inkasować przyzwoite wynagrodzenie oraz budować swoją firmę.

Wydawnictwo

W 2012 roku założyłem własne wydawnictwo w ramach, którego wydałem swoje książki: „Piąty poziom”, „Sexcatcher” i „Projekt Przyszłość”. Zająłem się także realizowaniem kampanii reklamowych dla międzynarodowych renomowanych marek. Swoje doświadczenie w prowadzeniu i rozwoju projektów oraz planowaniu wykorzystałem pisząc książkę: „Projekt Przyszłość”. Została ona wydana w 2019 roku i w samej przedsprzedaży przyniosła ponad 160 000 złotych przychodu.

Dzisiaj

Dzisiaj wciąż się rozwijam, pokonuję kolejne ograniczenia i buduję swoje marki tworząc infoprodukty dla małego biznesu, wspierając innych w budowie udanych relacji. Zmieniło się jedno – już dokładnie wiem czego chcę i jak mogę to osiągnąć.

Osiągnięcia

Pracuję

Od 2009 roku zajmuję się tworzeniem projektów internetowych, brandingiem oraz marketingiem internetowym. W tym czasie prowadziłem 4 blogi oraz kierowałem pracą dwóch portali doskonaląc skuteczne tworzenie treści.

Począwszy od 2015 roku brałem udział w kampaniach reklamowych takich marek jak: AXN, Grupa Żywiec, Singleton, Philips, Nałęczowianka, Planete+, De’Longhi…

Bloguję

Tworzę blog Volantification.pl, który od 2010 roku stał się wyjątkowo silną marką skupiającą wokół siebie potężną społeczność. Dzisiaj Volantification to ponad 21 milionów odsłon globalnie, 100 tysięcy użytkowników miesięcznie oraz 60 tysięcy fanów na Facebooku. Znajdziesz tutaj artykuły dotyczące efektywnej pracy, motywacji i życiowych priorytetów.

Piszę

Jestem jednym z pierwszych polskich self-publisherów oraz autorem trzech książek, które miały swoją premierę w roku 2012 (Piąty poziom), 2014 (Sexcatcher) i 2019 (Projekt Przyszłość). Ich łączny nakład przekroczył 15 tysięcy egzemplarzy. 

Prywatnie

Mieszkam w Lublinie. Jestem mężem, a także ojcem dwóch córek: Nadii (2016) i Aleksandry (2018).

Lubię miejsca, marki i przedmioty z historią. Cenię kawę i dobry alkohol. W wolnych chwilach zgłębiam historię Włoch i grę w bilard.

Wykształcenie

Studiowałem przede wszystkim w Lublinie. To właśnie w tym mieście:

  • ukończyłem Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne (2006-2011)
  • zdobyłem tytuł magistra prawa (praca powstała na seminarium z prawa finansowego) (2011)
  • ukończyłem Międzywydziałowe Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie “Odpowiedzialność społeczna w innowacyjnej gospodarce” (2011-2015)
  • obroniłem doktorat poświęcony wolności wypowiedzi w reklamie (2015)

Ponadto odbyłem półroczny staż naukowy w KU Leuven w Belgii.

Wybrane Nagrody i osiągnięcia
  • Blog Roku 2014, kategoria Lifestyle
  • Wyróżnienie “Męski Blog Roku” magazynu Men’s Health
  • Dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Moje książki

Jak planować, realizować cele i mądrzej żyć

Ponad 400 stron praktycznej wiedzy o wprowadzaniu zmian, wykorzystywaniu szans, wybieraniu priorytetów i przekuwaniu ich w harmonogramy pracy, które pomogą ci zbudować lepsze jutro, pracować efektywniej i mieć więcej czasu na przyjemności.

Podręcznik kompleksowej zmiany życia

“Piąty poziom” zawiera 10% strategii, taktyk i wskazówek w 90% odpowiedzialnych za odczuwane szczęście. Pięć pełnych konkretów rozdziałów dotyczących skutecznych przekonań, finansów, życia uczuciowego i self-marketingu.

Przewodnik po męskiej atrakcyjności

“Sexcatcher” to trzynaście rozdziałów o procesie dobierania się w pary, atrakcyjności i zasadach skutecznego flirtu. Autobiograficzna treść, dzięki której będziesz znacznie bardziej efektywny na polu relacji damsko-męskich.        .