Przeciwko siłom Mordoru!

Przeciwko siłom Mordoru!

Trzecia klasa podstawówki. Stoimy na udeptanej łące niedaleko szkoły, a jeden chłopak ma dostać lanie. Dwóch innych chłopaków uwzięło się na niego i namówili innych, żeby się dołączyli. Nikt nie chciał iść, ale i tak wszyscy poszli powłócząc nogami i dodając sobie otuchy krzyczeniem. Wiem, bo byłem jednym z nich. Wszyscy zebrali się w kółku. Tamten chłopak stał na środku i nie bardzo wiedział co się dzieje, ale w ustach na pewno czuł ten charakterystyczny posmak terroru. Tych dwóch chłopaków wyzywało go i popychało. Inni rozglądali się zakłopotani. Ja też, ale nigdy nie miałem za dużo automatycznych odruchów stadnych i lubiłem zadawać pytania. Nie bez znaczenia było też to, że tego dnia był w domu mój ulubiony obiad. W końcu gdzieś z tylnego rzędu zapytałem:
– Dlaczego mam go lać skoro on mi nic nie zrobił?
Nikt nie odpowiedział, więc poszedłem do domu. Za mną poszli wszyscy ze spuszczonymi głowami. Do tematu nikt nie wrócił.

Przez kolejne lata przerabiałem takie sytuacje wielokrotnie. Byłem na imprezach, które nikomu się nie podobały, ale dopiero po wyjściu z nich wszyscy mówili: „Dobrze, że stamtąd wyszliśmy”. Widziałem projekty, które były skazane na porażkę i wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt nie powiedział tego głośno. Słyszałem dziesiątki razy jak dopiero podczas ostatniej kłótni ludzie będący ze sobą przez lata byli ze sobą szczerzy i mówili co jest dla nich ważne. Brałem udział w dziesiątkach burz mózgów, w których tylko jakiś kretyn rzucał pomysłami, więc wygrywał jakiś totalnie idiotyczny. Za każdym razem czułem się tak jakby ludzie byli wyprani z mocy sprawczej. Jakby czuli, że nic nie mogą zrobić i muszą płynąć z prądem.

Bertrand Russell powiedział, że: „To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości.” Odkąd usłyszałem to zdanie po raz pierwszy to zgadzam się z nim w pełni. Dlatego tak często mówię o tym, że warto oduczyć się myślenia, określania swoich szans oraz rozważania plusów i minusów. Rzeczywistość bardzo często nie zachwyca, nie dlatego że nie może, ale dlatego, że 99% osób oszukuje się, że nie ma na nią wpływu. „Po prostu tak jest, stary!”. Myślą: „Wszyscy wyrzucają śmieci do lasu to i ja to zrobię”, „Nie mam wpływu na działalność firmy, w której pracuję, więc będę wynosił z niej wszystko co się da”, „W mass mediach jest beznadziejna muzyka, ale i tak nie kupię płyty artysty, którego cenię”. Nie chcą nikomu spuścić lania, ale i tak stoją w tylnym rzędzie i czekają wmawiając sobie, że nic nie mogą z tym zrobić.

Wszystko to przypomniało mi się w związku z Blogiem Roku – bardzo fajnym konkursem, z bardzo irytującym elementem jakim jest namawianie czytelników do głosowania, które co roku udowadnia, że sama jakość nie wystarczy.

Podczas ostatniego tygodnia w sprawie głosowania zrobiłem dwie rzeczy: wrzuciłem info na fanpejdż i wysłałem newsletter. Pozostali blogerzy spamowali znacznie więcej. Wiem, bo policzyłem – niemal każdy z nich wysłał co najmniej 9 wiadomości/statusów/tekstów o treści: „Głosuj pan!”, do tego mailing oraz zarzucanie nawet najdalszych znajomych prośbami o głosy, nie mówiąc już o ekstremalnych przypadkach takich jak kupowanie głosów, namawianie mam, ciotek i znajomych znajomych do głosowania albo obiecywanie prezentów w zamian za SMS-a.

Cóż, ja wam nic nie obiecam. Nie dlatego, że jestem na to za dobry, ale dlatego, że ja swoją część zrobiłem tworząc to miejsce, szkoląc się i płacąc przez siedem lat za to, żeby przekazywać najlepszą wiedzę w najlepszej formie i integrując społeczność świetnych ludzi, których jacht będzie kiedyś stał w Monaco zaraz obok mojego.

Nie poproszę też o głosy. Zawsze skupiałem się na jakości, stylu, budowaniu relacji i przejrzystości tego co robię. Wolałem szczerość niż kłamanie. Stosowałem lepsze praktyki biznesowe niż obowiązują na rynku. Nie namawiałem nikogo do udostępnienia tekstu, nie bawiłem się w okienka pop-up ani nie śledziłem każdego dnia analyticsa, żeby zbadać jak wydłużyć czyjąś wizytę na stronie o 23 sekundy.

Dla mnie udział w tym konkursie jest testem czy było warto to robić czy też lepiej było stosować metody Januszów marketingu. Dla was mój udział w konkursie start jest szansą, żeby pokazać, że wierzycie w swój wpływ na to kto wygra i żeby przybić mi mentalną piątkę: „Fajnie, że to robisz, bo chociaż nie nudzę się w pracy”, chociażby dlatego, żeby jak mnie kiedyś poznasz, nie stać i nie myśleć: „Czytam cię od X miesięcy, a nawet nie wysłałem SMS-a, który mógł ci pomóc”.

To do ciebie należy zadanie sobie pytania czy czytanie tej strony jest warte 1,23 zł (głosując wspiera się Fundację Dzieci Niczyje) i czy warto ruszyć dupę, żeby wysłać w 10 sekund SMS-a.

Głosowanie potrwa jeszcze 24 godziny (do 10 lutego, godz. 12.00). Obecnie jestem na 15 miejscu. Do dalszego etapu przechodzi 10 blogów. Głosuje się wysyłając SMS-a o treści C11564 na numer 7122.

Mam na samym fanpejdżu 9 315 osób. Dotychczas zagłosowało mniej niż 251 osób. Wystarczy jeszcze 200 głosów więcej, a na 100% będę w finale. Wierzę w was i dlatego napisanie tego tekstu zostawiłem na dzisiaj! Są was tysiące! W tej chwili na tej stronie jest jakieś 200 osób! To jest więcej niż do zrobienia! Pytanie tylko czy wyciągniesz telefon czy pomyślisz: „Niech zrobi to ktoś inny” i pozwolisz zwyciężyć siłom Mordoru.

blog roku


P.S. Można też głosować na tekst: Dlaczego kobieta musi mieć pasję? Koszt: 1,23 zł. Numer 7122, treść T11898.

 • Volant

  Oddaliście łącznie 778 głosów i nie mam słów, żeby wam podziękować tak bardzo jak jestem wdzięczny.

  Jesteście najlepsi!

 • Ania

  Wysłałam smsa i jestem z tego faktu zadowolona. Brawo (dla mnie i dla Ciebie) – pierwszy raz w życiu to zrobiłam ;)

  • Volant

   To tym bardziej dziękuję!

 • Arek

  Done! Powodzenia!

  • Volant

   Super Arek!

 • eM

  No, wyżebrane! ;) żartuję, i tak bym wysłała :)
  Ale pytanie mam: tylko Ty, jako uczestnik, widzisz wyniki na bieżąco, czy my też możemy je śledzić? Jeśli tak, to gdzie?

  • eM

   już sobie sama znalazłam. Ło Matko Bosko Częstochowsko…! ale masz konkurencję… głęboką…

   • Volant

    Tak czy inaczej odpowiem, bo może ktoś będzie szukał.

    Moją pozycję można sprawdzić tutaj: http://www.blogroku.pl/2014/kategorie/lifestyle,98,kategoria.html Głosy są przeliczanie o 12.00 w południe i o północy. Jeśli nie ma mnie na pierwszej stronie to jest źle :) Liczba głosów jest określana przez kulki przy nazwach blogów – na tej samej stronie co kategorie jest po prawej stronie treść: „Czym są kulki?”. Można tam więc w przybliżeniu ocenić ile ktoś dostał głosów.

   • eM

    Już chyba ktoś o to pytał, ale się upewnię: raz tylko można zagłosować na jeden blog, tak?

   • Volant

    Tak.

 • margot

  Zrobione :)
  Kwota wręcz symboliczna w stosunku do jakości Twoich tekstów. Powodzenia :)

  • Volant

   Dzięki!

 • arkadiusz

  Myślałem że jest o wiele lepiej. Bo co to za suma ? Szkoda mi autora bo nagle nie może liczyć nawet na 10% czytajacych.

  • Volant

   Ja prawdę mówiąc też, bo liczba osób głosujących to ułamek procenta. Szczerze mówiąc to w pierwszy dzień premiery Sexcatchera książkę kupiło więcej osób niż przez tydzień wysłało SMS-a za 1,23 zł :D

   • Mariusz

    Co oznacza, że większość nie głosujących, która kupiła książkę chciała też sobie pomóc. W tym przypadku jest tak, że to Ty bd u szczytu a oni nie. Nie jestem wróżką ale tak myślę.
    Zastanawiałem się nad tym też wczoraj i jakby nie patrzyć, znam takich ludzi, którzy nie są skorzy do pomocy komuś, kto ma według nich większy status społeczny i wciąż coś osiąga. W twoim przypadku też tak może być.

    Pomiędzy wierszami twoich tekstów odczuwam wiarę w sukces, dużo pozytywnego myślenia i porządku. Te malutkie zdania, mają wielką moc.
    Nie musiałem się w sobie zbierać ani brać to za priorytet ale po pewnym czasie złapałem tego bakcyla. Poczułem luz, spokój. Mógłbym się przy tobie spokojnie wysikać w pisuarze :D
    Jeszcze trochę to może bd z tobą dyskutował na temat twoich wpisów. :D

 • mazzika

  Dopiero zaczęłam „Cię czytać”, nie zawsze się zgadzam… No ale o to było by ciężko :-) ważne, że mogę poznać inny punkt widzenia. To nie żebry, czasami prosić o potwierdzenie, że to co się pisze ma wartość. SMS wysłany.

  • Volant

   Super!

 • Andrzej

  Wysłałem już parę dni temu, ale powiem Ci, że szczerze mnie zszokowała ilość poniżej 251 wysłanym smsów. Coś jednak jest nie tak z tą mentalnością ludzi… :/

 • Ania Diduch

  nawet nie wiedziałam, że bierzesz udział. Żaden post z taką informacją mi się nie wyświetlił na fb.

  Sms wysłany.

  • Volant

   Dzięki Aniu!

 • jestemlososiem

  Mordor mnie przekonał ;)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  • Volant

   Czekałem aż ktoś w końcu powie: „Masz mój topór!” :)

 • Damianut

  Tyle przeczytałem tekstów na Twojej stronie, że powinienem Cię za to nagrodzić i to zrobiłem. Pozdrawiam.

  • Volant

   Dzięki Damian! Miłego dnia!

 • Eva

  A mogę zagłosować za te pozostałe osoby które tego nie robią? ;-)

  • Volant

   :D Niestety z jednego numeru telefonu można zagłosować tylko raz.

   • Eva

    Jak to dobrze że mam dwa numery :-)

 • Greg

  Ode mnie sms też poleciał.

  Powodzenia!

  • Volant

   Super! Już nie pamiętam od jak dawna mogę na Ciebie zawsze liczyć.

 • Ola

  Sms wysłany i trzymam kciuki !! :)

  • Volant

   Dzięki Ola!

 • Razzec

  Zrobione.

  • Volant

   Ekstra!

 • Nev

  Michał, czy ja nie rozumiem tej strony czy właśnie jesteś na piątym miejscu? ;)

  • Volant

   Rozumiesz, ale przeliczanie głosów jest co 12 godzin. W chwili pisania tekstu byłem 15. Jak widać oddawanie głosów coś zmienia :) Zobaczymy jeszcze gdzie będę jutro o tej porze, bo to się może bardzo mocno jeszcze pozmieniać.

   • Nev

    Super! Tak z ciekawości przeczytałem parę tekstów z kategorii „Tekst roku” i ubolewam nad tym, że Twój jest tak daleko…

 • Kajetan

  Jest jakiś patent aby zagłosować z zagranicy? Próbowałem z polskiego numeru przez roaming i zagranicznego ale nie przechodzi :/

  • Volant

   Niestety nie ma takiej możliwości, ale bardzo dziękuję za chęci!

   • adamekcat

    A mnie się udało z polskiego numeru. Z pozdrowieniami z Majorki ;)

   • Volant

    A jednak się da!

 • Otwino

  Poszło, chociażby za sam pomysł zdobycia głosów w inny sposób niż reszta…. a swoją drogą skoro kupiłem Twoją książkę(„Piąty poziom” ) to hipokryzją byłoby nie wysłać smsa za zeta. Pozdrawiam

  • Volant

   Super!

 • FIX_ER

  Świetny wpis, sms wysłany :)

  • Volant

   Dzięki!

 • m. blague

  jak zwykle w stu procentach poddałam się Twojej zręcznej manipulacji i w ogóle mi to nie przeszkadza ;)
  a tak poważnie – wysłałam, bo aż zgrzytam zębami, widząc Twoją „konkurencję”.

  Powodzenia.

  • Volant

   Dziękuję :)

  • eM

   Oootototo! Przejrzałam bloga, który jest na pierwszym miejscu… w pierwszym tekście z brzegu błędy ortograficzne, stylistyczne, literówki… nie wspominając o „głębokiej” tematyce… również zazgrzytałam zębami… ktoś takie rzeczy w ogóle czyta?!? po co..??

 • luka

  Zaglądam tu raz na kilka tygodni, fejsbunia nie mam, nie jestem „na czasie”, ale na szczęście znalazłem się w odpowiednim miejscu w odpowiedniej chwili. Mój pierwszy comment i pierwszy w życiu głos oddany na blog. Nie napiszę, że jesteś najlepszy, ale jestem przekonany, że zasłużyłeś co najmniej na podium! POWODZENIA! BTW Jeśli nie nastąpiła żadna pomyłka w liczbach, które przytoczyłeś w ostatnim akapicie to jest to po prostu smutne.

  • Volant

   Dzięki Łukasz. Pozytywne natomiast jest to, że w dwie godziny przesunęliście bloga o 10 miejsc. Niech tak jeszcze zostanie do jutra do 12.00 i będzie świetnie :)

 • Magdalena

  Zagłosowałam :D

  Wczoraj na Badoo natknęłam się na „Wolanta” człowiek się Tobą bardzo inspiruje^^
  To pokazuje, że masz pozytywny wpływ i Twoja praca ma sens ;)

  • Volant

   Niech jeszcze na tym Badoo robi dobrą robotę :D

 • Lenta

  Zadziałało:) Już jesteś na 5-tym miejscu.
  Trzymam kciuki!

  • Volant

   Teraz jeszcze utrzymać to do jutra do 12.00 i będzie ekstra!

 • Przemo

  Gotowe. Dzięki za inspirację.

  • Volant

   Dziękuję Przemek!

 • michal

  a ja zaszalałem i wysłałem 2 sms, jedno piwo mniej, na pewno wyjdzie mi na zdrowie :)

  • Volant

   Ekstra! Dzięki Michał!

  • Przemo

   Jakie to piwo za 2,5 zł? :P

 • Colett

  Ode mnie też poleciało. Jesteś najlepszy! Trzymam mocno kciuki, powodzenia mój mentorze :)

  • Volant

   Super! Kto takich czytelników pokona? Jestem pod takim wrażeniem mobilizacji, że czuję się jakbym miał dzisiaj urodziny!

 • SIS

  1 2 3 wygrasz Ty.

  czy planujesz wydanie Sexcatcher w formie mobilnej na czytnika?

  • Volant

   To trudne pytanie. Wiem, że na pewno następna książka będzie od razu dostępna w wersji papierowej i we wszystkich formatach mobilnych, ale do Sexcatchera mam chyba zbyt sentymentalny stosunek.

 • Ola

  Również sms wysłany :) Czuję się poniekąd zobowiązana podziękować w jakiś sposób za to, że dzięki twojemu blogu jestem w miarę rozgarniętą osobą :)

  • Volant

   Miło mi :)

 • B.

  Głos oddany ! Mam nadzieję, że się uda. Na Twojego bloga trafiłam jakieś 4 dni temu i po przeczytaniu większości tekstów mam wrażenie: ” Kurcze, ma rację” . Za to właśnie masz mój głos.
  W moim osobistym mniemaniu zasługujesz na miano mojego blogowego odkrycia ostatnich miesięcy :)

  • Volant

   Super. Mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na długo :)

 • Sara

  Już biegnę po doładowanie i wysyłam sms
  Trzymam kciuki!

  • Volant

   Trzymaj mocno! :)

 • Radek

  Odwalasz kawał dobrej roboty , lubię czytać i wdrażać w życie to co mi się przyda od bloga aż po książki . Pozdrawiam :)

  • Volant

   Dziękuję Radek!

 • Jurek

  i nagle z 250 robi się 1250 :D
  Oczywiście masz mój głos :)

  • Volant

   Łoo! Gdyby tyle się uzbierało to byłaby to jak gwiazdka w lutym :D

 • W.

  Pierwszy raz głosuję w tym konkursie, przekonałeś mnie tym, co napisałeś chyba na facebooku – nieco ponad 2zł to coś w rodzaju abonamentu na cały kolejny rok. Śmieszna „suma”[aż dziwnie to słowo wygląda w tym kontekście] jak za tak wysokiej jakości teksty. Chociaż w taki sposób mogę Ci się odwdzięczyć za to, ile energii i całego siebie wkładasz w tego bloga.
  Tak trzymaj! :)

  • Volant

   Dzięki!

 • Blue

  Poleciało! Zasługujesz na każde wsparcie ze strony czytelników. Mentalna PIONA!

  • Volant

   Piona!

 • Vłodarz

  Poszło i wróciło:

  „Onet: Blog Roku 2014. Oddałeś głos na blog volantification.pl. Zapraszamy do głosowania na inne blogi / teksty”.

  • Volant

   Esktra! Zakładaj bloga to za rok się odwdzięczę!

 • Szymon

  Jeśli to ma być sposób na powiedzenie „Dzięki, Volant”, to ja nie mam wątpliwości.
  Poszło.

  Dzięki, Volant!

  • Volant

   Dzięki Szymon!

 • Art

  Masz mój łuk :D
  Gdybym wiedział, że te smsy nie idą w kosmos tylko dodatkowo pomagają dzieciom i Volant przybije mi piątkę przez komentarz pewnie już wcześniej bym to zrobił :)

  • Volant

   :) Przyjmuję Twój łuk, a dzieciaki też się ucieszą. Zawsze to dobry uczynek.

 • eFF…

  SMS poszedł … Tak dobrze się Ciebie czyta, że trzeba zagłosować!

  Śledzę Twojego bloga od wpisu „Narzekasz na facetów? A kto ich wychował?” i chyba już zostanę … świetna robota Volant :)

  • Volant

   Im dłużej tutaj będziesz tym lepiej :) Dzięki!

 • Artur

  Czytam Cię Volant od niedawna, ale już wiem, że szybko nie przestanę. Odwalasz kawał dobrej roboty.
  Oczywiście masz mój głos. Pozdro!

  • Volant

   Pięknie dziękuję!

 • Kacper Zamojski

  Podesłałem jeszcze ten tekst kilku moim znajomym, co do których jestem pewien, że Cię czytają, a do których mogła nie dotrzeć wiadomość o tym, że bierzesz udział w Blogu Roku :) I udostępniłem na Twitterze. Dzięki za to, co zrobiłeś dla mnie przez te cztery lata, powodzenia! :)

  • Volant

   Dzięki Kacper! Bardzo to doceniam. Do zobaczenia w Łodzi :)

 • Dream Maker

  Ja zrobiłem to jak tylko dostałem informację o tym = email od Ciebie.
  Robisz kawał dobrej i szczerej roboty prowadząc ten Blog, warto by więcej osób się o nim dowiedziało! Wysyłajcie smsy bo treści tu zawarte są warte 1000 razy więcej niż 1,23zł, które przecież i tak idzie dla dzieci, więc pomagać dwukrotnie!

 • Aga

  wysłałam dwa ;p

  • Aga

   jednak nie. drugi głos nie został przyjęty :(

   • Volant

    Bo z jednego numeru można zagłosować raz na blog i raz na tekst.

 • Kuba

  To co tu piszesz to kawał dobrej roboty. Możemy przybić piąteczkę :)

  • Volant

   Piona!

 • skip

  wystarczyło powiedzieć :) zagłosowane

  • Volant

   Dziękuję :)

 • Piotrek W

  Zrobione. Pierwszy raz w życiu zagłosowałem na kogoś w tego typu plebiscycie i mam szczerą nadzieję że wygrasz, bo wątpię czy kiedykolwiek trafię jeszcze na bloga na który oddam głos bez cienia wątpliwości. Pozdro Volant !

  • Volant

   Dziękuję Piotrek! Mam nadzieję, że książki będą się Tobie podobały tak samo jak blog :)

 • Alek.

  Warto wspierać ludzi z pasją, masz mój głos!

  • Volant

   High five!

 • Dave

  Już trzy lata razem z Tobą. Masz stary!

  • Volant

   Tyle to dużo małżeństw nie wytrzymuje razem! Dzięki Dawid :D

 • Maciej Stańko

  Poleciał drugi z numeru dziewczyny.

  Coś czuję, że będziesz miał podium! Piona :D

  • Volant

   Z takim wsparciem? Proste!

 • Gojira

  A masz i ode mnie :) Jakby nie było to nie tylko do tej pory napisałeś kawał świetnego bloga ale co ważniejsze ciągle (i nie za rzadko) pojawiają się nowe wpisy, które ja traktuję jako świetne uzupełnienie do równie dobrych książek jakie popełniłeś. Twoje książki były pierwszymi jakie w życiu kupiłem (oczywiście nie jedyne, które przeczytałem) i uznałem je za trafioną inwestycję w siebie, podobnie jak karnet na siłownie, czy lepsze ubrania.

  • Volant

   Bardzo mi miło i dziękuję za głos!

 • Natalia

  Sms wysłany. Gratulacje ,blog super !!

  • Volant

   Ekstra Natalia!

 • K@ties

  Musisz dostać się do finału i nie ma innej opcji…właśnie wysłałam drugiego smsa:-)

  • Volant

   Drugi nie przejdzie, ale dzięki za pierwszego!

   • K@ties

    Drugi też doszedł,wysłałam z innego telefonu,pierścień jest w dobrych rękach:-)

 • Adrian

  Zagłosowane. Trzymamy kciuki za 1 miejsce! :)

  • Volant

   Twój głos liczy się dla mnie potrójnie biorąc pod uwagę od jak dawna się tutaj widzimy.

 • Gongo

  Wysłałem! Pierwszy raz jak przeczytałem Twoją prośbę to nie zwróciłem na to uwagi. Dopiero teraz, czytając ten tekst, stwierdziłem, że zasługujesz na to, żeby Ci pomóc.

  • Volant

   Super! Teraz trzymamy kciuki!

 • Łukasz

  Proszę bardzo :-)
  Będzie podium!!!

  • Volant

   Dzięki Łukasz!

 • kamaah

  Boże Volant, czytam Cię od prawie początku – jak mogłabym nie zagłosować? Już nie komentuję, bo przez ilość komentarzy innych i tak bym się zgubiła w tłumie, ale mój głos masz zawsze. Nawet jakby kosztował 10 zł!

  • Volant

   Kamila, a ja już myślałem, że mnie nie czytasz, wiesz?

   • kamaah

    Czytam! Po to lajkuje wszystkie Twoje fotki na instagramie, żebyś przypadkiem tak nie pomyślał, ale widzę, że mi się nie udało :P

   • Volant

    Za rzadko ostatnio wrzucam coś na instagrama, żebym śledził „serduszka” :D Ale przynajmniej teraz już wiem, że żyjesz.

 • anka_maria

  Dopiero od niedawna czytam Twoje wpisy, ale już teraz z czystym sumieniem mogę oddać głos:) Cieszę się, że mnie wprowadzasz w dysonans poznawczy;)
  Pozdrawiam i tak trzymaj,.

  • Volant

   Dzięki!

 • Jimmy

  Chociaż bardzo niedawno się wciągnąłem i przeczytałem tylko kilka tekstów to SMS poszedł :) Nad Tobą 3 blogi kobiece… Coś czarno to widzę (chyba, że źle to czytam)

  • Volant

   I pode mną chyba też same kobiece :)

   • Jimmy

    Volant w blogowym haremie :)

 • Dandi

  Czytam prawie od początku powstania więc nie ma opcji bym nie wysłał ;)

  • Volant

   Świetnie!

 • mac

  Sms poszedł. Niezależnie od miejsca w konkursie u mnie zdecydowanie numer jeden. Życzę powodzenia.

  • Volant

   Bardzo dziękuję! Trzymaj kciuki!

 • CKS

  Wysłałem 6 głosów na bloga i 6 na artykuł.Podsumuje to sloganem reklamowym jednej firmy kosmetycznej ;) VOLANT-JESTEŚ TEGO WARTY ;)

  • Volant

   Hahaha :D Nie wiem jak oddałeś tyle głosów, ale dzięki!

   • CKS

    o to się nie martw ;) mam dużą rodzinę :D

   • Volant

    No i wszystko jasne!

 • synus_wroc

  „Za każdym razem czułem się tak jakby ludzie byli wyprani z mocy sprawczej.”

  Współpracując z różnymi ludźmi w różnych grupach społecznych odkryłem 3 zasady, które dotyczą 90 % osób:
  1). Ludzie z natury są idiotami.
  2). Ludzie z natury są leniwi.
  3). Ludzie nie wykazują inicjatywy.

  Pewnie powtarzam się wymieniając je tutaj, ale musiałem. Niedawno przekonałem się, że te zasady obowiązują wszędzie, zarówno w świecie działalności społecznej, komercyjnej jak i relacji czysto koleżeńskich.

 • Michael

  Bez zastanowienia się wysłałem SMS-a.

  Błogosławię to, czego pragnę. Postanowiłem sobie cel, aby do końca roku napisać jeszcze 340,000 słów. Wychodzi średnio dziennie ponad 1000 słów. Nie dlatego, że zamierzam zostać blogerem czy pisarzem, ale dla własnej satysfakcji, dla swojego rozwoju, choćby nawet tylko po to, aby mieć flow w pisaniu.

  A Twój blog między innymi mnie do tego inspiruje!

  • Volant

   Dziękuję i życzę powodzenia nie tylko w pisaniu!

 • Maniek

  Zacząłem czytać ten blog jakiś 1 miesiąc temu. Podczas paru lat „surfowania” po internecie, przewinąłem się po kilkunastu blogach, ale tak dobrego jeszcze nie czytałem. Wszystkie artykuły, które zdążyłem przeanalizować, są napisane w świetnym języku. Myśl przewodnia idealnie trafia do czytelnika. Zdecydowanie daje do myślenia oraz pomaga w życiu codziennym jak odnosić sukcesy ! Sms oczywiście został wysłany ;)

 • Groszek

  Ująłeś mnie książką, sms nic nie kosztuje. Mam nadzieję, że będziesz w tej 10! :)

  • Volant

   Dziękuję! Też mam taką nadzieję!

 • Łukasz

  Przyznam szczerze, choć bardzo wnikliwie czytam bloga i czerpię z niego dużo inspiracji, nie planowałem wysłać SMS-a. Nawet nie chodzi o ten 1,23zł, po prostu mam w dupie takie konkursy ;) Ale zachęciłeś mnie tym wpisem, mam nadzieję że dołożę cegiełkę do „Chwalmy się! 2015″ :)

  • Volant

   Jak wszystko dobrze pójdzie to może być bardzo ważny dzień w całym 2015 r. Również dzięki Tobie.

 • Anita Anitamta

  Masz mój głos :-) Czytam wprawdzie dopiero od miesiąca, ale wciągnęło mnie , pozdrawiam ciepło

  • Volant

   Dziękuję Anita!

 • Ar

  Masz mój topór :D

  • Volant

   Nareszcie!

 • Mateusz

  To wspaniałe jak szybko ludzie potrafią działać jeśli tylko im się uświadomi że mogą coś zmienić.

  Ode mnie też już poszedł sms :) Powodzenia

  • Volant

   Nawet nie wiesz pod jakim jestem wrażeniem. W dwie godziny blog skoczył o 10 miejsc. Po zaangażowaniu jakie u was widzę to zdziwię się jeśli o północy nie będzie jeszcze wyżej. Piękne uczucie!

 • Lulubell

  Trzeba przyznać, że niektóre Twe wpisy wywierają lepsze wrażenie niż widok elfa efektownie skróconego o głowę przez krasnoluda. Od krasnoludów przykładu zaś nie wezmę, wydam trochę złota. Sms wysłany. Trzymaj się i powodzenia.

  • Volant

   Ktoś tu jest chyba fanem Tolkiena. Dzięki za złoto!

 • Bos

  Odkryłem twój blog przypadkiem trzy dni temu i zważywszy na to ile czasu na nim spędziłem, ta złotówka z groszami to śmiesznie mało żeby ci się jakoś odpłacić za tak fajną stronę.

  • Volant

   Dzięki! Zostań tutaj jak najdłużej!

 • Lukasz

  Czytam ten blog od niedawna i muszę przyznać – urzekł mnie jakością i sposobem, w jaki autor przekazuje swe przemyślenia nam, czytelnikom. W swoim życiu przeczytałem kilka książek, które diametralnie zmieniły moje postrzeganie świata i samego siebie oraz pozwoliły dostrzec błędy, które popełniałem. Ten blog traktuję na równi z powyższymi pozycjami.

  Oczywiście sms wysłany bez chwili zastanowienia. Co ciekawe, to pierwszy raz kiedy biorę udział w tego typu głosowaniu.

  Volant – dziękuję za pracę, którą tu wykonujesz oraz za teksty, którymi się dzielisz :)

  • Volant

   A ja dziękuję, że to doceniasz.

 • Pan M

  Ludzie pełna mobilizacja! Pamiętajcie, że wysyłając smsy pomagamy sobie, sukces w tym konkursie zapewni Volantowi większy zasięg za czym idzie wzrost jego zaangażowania w tworzeniu bloga i pisaniu książek , a jeśli ktokolwiek myśli że wzrost zasięgu oznacza większą komercję jest w błędzie. Jednego można być pewnym: Volant spod swojego pióra nie wypuści jakiegoś „gówna” w stylu: „Kobiety lubią ciepłych miśków”, „Zaraź się życiem w stylu: „Barwy szczęścia”” czy „Złap za kolano, dopiero jak poznasz jej rodziców” tylko dlatego że to może się lepiej „sprzedać”.

  P.S Pamiętacie te hasło: „Zabierz babci dowód”? Dziś brzmi ono: „Zabierz babci telefon i ślij smsy”

  • Volant

   Taki piękny komentarz! <3 Ale żeby być szczerym to może się zdarzyć, że kiedyś będzie więcej komercji, za to tylko takiej, przez której blog nie straci swojego charakteru ;)

 • Zaczytana

  Cieszę się, że są takie osoby, które mają ochotę dzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, żeby ułatwić życie innym prowadząc tego typu blogi. Dzięki Twoim wpisom zrozumiałam kilka rzeczy i ciągle się uczę. I w końcu zrozumiałam dlaczego warto się rozwijać i mieć pasje. Dzięki wielkie za to co robisz :)

  Ps. Zagłosowałam na bloga, ale także na tekst „Dlaczego kobieta musi mieć pasję”, a to dlatego, że obudziłeś we mnie chęć do samorealizacji swoim artykułem, ale także swoją osobą. Dopiero zaczynam, ale lepiej późno niż wcale :)

  • Volant

   Jasne, że lepiej późno niż wcale, a już nawet rok konkretnej pracy może zmienić bardzo dużo. Powodzenia!

 • krl

  Zastanawiałam się wcześniej nad zagłosowaniem, ale nigdy nie robię takich rzeczy więc olałam sprawę, ale po tym tekście to nadrobiłam. Uwielbiam Twojego bloga!

  • Volant

   Dzięki Karolina!

 • Monika

  Bardzo zasłużony głos wysłany:) I to ja dziękuję!

 • Don Mateo

  przy drugim wysłanym smsie dostaję wiadomość zwrotną ze mogę wysłać tylko jeden głos na Twój blog, a szkoda…

 • Dawid

  Serio, ale jeśli ktoś, kto Cię czyta regularnie i nie chce poświęcić złotówki to niech nie patrzy w lustro. Ja bym się wstydził. Powodzenia, trzymam kciuki, to coś więcej jak blog.

  • Volant

   Dzięki Dawid!

 • dyc

  za to, że to jedyny blog, na który wchodzę z niczym, a wychodzę z pierdolnięciem.

  • Volant

   I niech tak zostanie jak najdłużej :)

 • adam

  Łap, na zdrowie. Pierwszy komentarz tu i pierwszy taki wysłany sms – tam.

  • Volant

   Dziękuję Adam! Również dzięki Tobie skoczyłem o kolejne dwa miejsca w górę!

   • adam

    No to powiedzmy, że fair. Ty mi dałeś dwie książki :P

 • Domi

  Będę zbawiona. Pomagam dzieciom i Volantowi jednocześnie. :-) Liczę na wygraną, mało komu należy się tak jak Tobie.

  • Volant

   Tylko nie zostań świętą :D

 • Marlena

  Symboliczne podziękowanie za pełne motywacji teksty wysłane ;) powodzenia!

  • Volant

   Jeszcze trzymaj kciuki! :)

 • UHU

  Siłę przekonywania słowem to ty masz. Nie dziękuj, to ja dziękuje za dobre teksty. 1,23 to faktycznie niewielki koszt. Więcej płaci się za gazetę. W przyszłości (powiedzmy do końca roku) zaproszę cię na 45 min. warsztat do Poznania. Mam nadzieje, że się zgodzisz. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  • Volant

   Dzięki za głos, a co do warsztatu to jestem otwarty na takie propozycje, ale wszystko zależy przede wszystkim od czasu tak więc jeszcze się dogadamy :)

 • Joanna

  Masz mój głos. Jestem pozytywnie zaskoczona, zdumiona wręcz Twoją stroną. Wszystko co publikujesz tu jaki i to, co napisałeś w książkach (tak się stało, że trafiłam na Twojego bloga jakiś miesiąc temu, może mniej, zamówiłam od razu obie książki, przeczytałam je i mogę bardzo ręczyć za to, że jest warto) jest ogromnie prawdziwe, ale dopiero kiedy przez te teksty przebrniesz i się chwilę zastanowisz. Życzę Ci Volant bardzo żebyś wygrał, należy Ci się, ot co.

  • Volant

   Dziękuję! :)

 • Misiale

  Hohoho :D Siłę przebicia masz niezłą. Aktualnie miejsce 3. Gratuluję.

  • Volant

   Pogratuluj mi za trzy godziny ;)

 • Maciek

  Mam dwie książki, to i smsa nie wyślę ? Świetnie się czyta, a tym bardziej obserwuje twoje poczynania i to jak kreujesz blog ( Chociaż tu nie jestem pewien czy kreujesz to odpowiednie słowo, bo podejrzewam że ty akurat taki jesteś ).

  Zdecydowanie twoje wpisy zawierają sporo wiedzy, która przydaje się w pracy nad sobą. Także, życzę Ci więcej konkurencji żebyś był tylko lepszy i udanych współpracach związanych z blogiem. Należy Ci się.

  • Volant

   Dzięki Maciek!

 • Joanne

  Od jakiegoś czasu czytam Twojego bloga i czasami odkrywam coś nowego, a czasami znajduję potwierdzenie tego co już wcześniej wiedziałam. W kilku kwestiach zmieniłam swoje podejście dzięki temu co piszesz. Dziękuję za świetne teksty i czas, który na nie poświęcasz.
  Masz mój łuk, ekhm, głos ;)

  • Volant

   Od Ciebie nawet łuk bym chętnie przyjął! :)

 • Elka

  Pierwszy raz wysłałam smsa w jakimś głosowaniu:D ale za to, co Twoje teksty zrobiły ze mną, należy się cała gama „rozdziewiczeń” ;)

  • Volant

   Miło mi :) Dziękuję za głos!

 • J

  Jak na małe dzieci to wyślę XD

  • Volant

   Tyle zalet w jednym głosie :D

 • Paula

  Naprawiam błąd i dorzucam sie do wora. Trzymam mocno kciuki !

  • Volant

   Dziękuję Paulina!

 • Tyśka

  Poszło :) Zatem powodzenia!

  • Volant

   Super! Teraz jesteśmy na trzeciej pozycji i niech już tak zostanie! :)

 • josh

  Znalazłem Twój blog dość przypadkowo, wszak miałem pewien dylemat, który pozwoliłeś mi rozwiązać (artykuł o zajętej dziewczynie). W ciągu tych 2 miesięcy, udało mi się przeczytać większość Twoich tekstów i pierwszą książkę. I dzięki temu patrzę teraz na świat z innej perspektywy, a zajęta już nie jest zajęta ;)

  SMS wysłany, pozdrawiam!

  • Volant

   Dzięki!

   • Szparka Sekretarka

    Zagłosowałam, choć nie planowałam. Nie wiem czemu nie planowałam… w człowieku siedzi więcej Janusza, niż by mu się wydawało. ;) Bardzo Cię cenię i podziwiam. Mam nadzieję, że wygrasz.

 • Ala

  Skoro tak mogę Ci podziękować za wszystkie napisane teksty, które niejednokrotnie były dla mnie bodźcem do zmiany to masz moją część kulki :)

 • Przemysław Kamil

  Dwie książki mam, to i smsy dwa wysłałem ;)
  Dzięki Volant za wiedzę, którą się dzielisz.
  Wykorzystana w praktyce, pewnie bardziej by się przydała…ale chociaż wiem jak w teorii wygląda udane życie ;)

 • SuGeM

  Wysłałem smsa jeszcze przed tym wpisem, zaglądam tu od nie wiem 5 lat?! jak na chleb pisałeś jeszcze beb..:) więc nie wyobrażam sobie, żeby nie odwdzięczyć się za chwile tutaj spędzone z bananem na buzi.

  • Volant

   :)

 • Ania

  Kiedy wczoraj przeczytałam Twój wpis stwierdziłam, że nie potrzebujesz mojego głosu… Ale chodziło to za mną i nie dawało spokoju… Przed chwilą zagłosowałam :)

 • Tomek

  Co prawda twoich książek jeszcze nie czytałem, ale mój głos już masz.Za wartościowy materiał na blogu, i komentarze kobiet pod artykułami :) Sukcesów życzę!

 • Magdalena

  Czuje zawód. Spóźniłam się 4 minuty.

 • Arek

  Ja wysłałem wczoraj i chciałem namówić brata ale on mówi że nic z tego nie będzie miał. I jak dzisiaj byłem w McDonaldzie pomyślałem że wezmę z kuponu 2 cheeseburgery na wynos za 5zł wracam do domu i daje mu jednego a on daje mi telefon już mam wysłać i patrze że głosowanie było do 12 a jest 18.

 • Anka
  • Volant

   Nie jest to idealny konkurs – to fakt. Etap głosowania ssie – to kolejny fakt. Nie ma jednak w blogosferze lepszego konkursu – to również fakt.

   Oszustwa są wszędzie i zawsze, ale to tak jak na uczelniach – wszędzie był jakiś profesor co brał w łapę, ale jeśli przyszło się obkutym to wciąż się zdawało na piątkę i to bez oszustw. To samo tutaj, pewnie są osoby, które np. kupią głosy, ale i tak nie zaszkodzą osobom posiadającym dużą i fajną społeczność (np. jak ja). Jeśli nawet jakimś cudem przejdą dalej to są eliminowani przez jury. Moim zdaniem jest to przede wszystkim wygodna wymówka, żeby mówić: „Taki fajny blog i nie przeszedł dalej, bo wszędzie sami oszuści”. Taki mechanizm poprawiania sobie samooceny.

   Może się też wydawać, że łatwo mi tak mówić skoro zagłosowało na mnie naprawdę dużo osób (biorąc pod uwagę wszystkie kategorie blog znalazł się na 7 miejscu z ok. 2500 zgłoszonych do konkursu), ale w trakcie miałem różne myśli w tym takie, że przez czyjeś oszustwo nie przejdę dalej, ale stwierdziłem wtedy: „Ok, to się zdarza. Trzeba być po prostu lepszym, żeby nawet ktoś stosujący wątpliwe metody nic nie mógł mi zaszkodzić”. Innymi słowami – żeby być takim badassem, któremu nie zaszkodzi ktoś kto przychodzi na bójkę sam na sam z kolegą.

 • Jaro

  Ja także czytam Twojego bloga od jakiegos czasu. Tak bardzo lubię Twoje teksty, że mimo tego ze raczej nigdy nie biore w takich głosowaniach udziału to nie moglem nie zagłosować.
  P.S: Mam nadzieję, ze niebawem pojawi sie nowy wpis na blogu :)

 • Marian

  Ja tak trochę z inną sprawą. Czytam w książce: „Jestem chujowy, a moje życie jest do dupy, kurwa mać” – To co mam myśleć, gdy rzeczywiście tak jest? Jestem zajebisty, najlepszy idt.?

  • Volant

   Tak (jednocześnie pracując nad sobą, żeby być lepszym), bo sposób myślenia programuje twoje działania. Pozytywne nastawienie jest mało racjonalne, ale statystycznie osoby, które mają takie myślenie osiągają dużo więcej. Przykład? Wyjdź na domówkę i sprawdź czy więcej poznasz osób mając nastawienie: „Jestem fajny i każdy mnie polubi?” czy myśląc: „Jestem do bani i nikt nie zechce ze mną rozmawiać?”

 • Mirek

  GRATULUJĘ!!! ☺

  /na Onecie już czytałem wyniki /

  • Volant

   Wielkie Dzięki!

 • Klaudia

  Sprytny tekst :]