Volantification – męski blog o związkach i udanym życiu

Co to znaczy „dbać o związek” i jak to robić? Jakie czułości lubią mężczyźni? Dlaczego praca nad sobą to najważniejsza robota w życiu?  Czym płacisz za prokrastynację? Jak poradzić sobie z rozstaniem?

To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi znajdziesz na tym blogu.

Istniejący od 2010 roku blog Volantification to potężna baza autorskich artykułów, które zostały przeczytane ponad 25 milionów razy.  

Wpisy na stronie dotyczą poznawania się, budowania fajnych relacji i lepszego porozumiewania się kobiet i mężczyzn. Na blogu znajdziesz też liczne teksty dotyczące rozwoju osobistego, motywacji, lepszej pracy czy tego, jak wieść lepsze życie.

Taki dobór tematów nie jest przypadkowy.

Dlaczego związki?

Powód jest prosty – związki są ważne. Możesz przejść przez życie nie wiedząc, jak rozwija się skrót ROI, czym jest podstawowy błąd atrybucji albo nie potrafiąc zrobić szpagatu.

Z tworzeniem relacji jest jednak inaczej.

Bez względu na to kim jesteś, wciąż będziesz chciał opowiedzieć komuś bliskiemu o tym, ja ci minął dzień. Będziesz się zakochiwać i to więcej niż raz, bo po pierwszej miłości przyjdą kolejne. Okresy, w których będziesz w jakimś związku prawdopodobnie będą wielokrotnie dłuższe niż okresy, kiedy w tych związkach nie będziesz.

To jest tak naturalne, jak to, że wiosną drzewa pokrywają się jasnozielonymi liśćmi, a zima zaskakuje drogowców.

Niestety żyjemy w czasach kiedy bycie z kimś jest trudniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Poznajemy się inaczej, niż nasi rodzice i dziadkowie (w ich czasach nie było przecież Tindera). Mamy inne oczekiwania względem związków. Partnerów wybieramy z dużo większej puli kandydatów. I jakby tego było mało, nie uczy się nas, jak sobie w tej sytuacji radzić.

Skutkuje to tym, że coraz więcej osób żyje samotnie. Już w 2010 roku „Daily Mail” donosił, że od początku lat 70. liczba osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe wzrosła dwukrotnie, a sprzedaż naczyń kuchennych przystosowanych do jednej porcji o 140 procent. Tajemnicą poliszynela jest też to, że 58% małżeństw się rozpada, a tylko 38% osób będących w małżeństwach deklaruje, że jest szczęśliwa.

Uważam, że nie musi tak być. Po prostu dużej części kobiet i mężczyzn brakuje odpowiedniej wiedzy, która umożliwiłaby tworzenie lepszych związków.

Dlaczego rozwój?

Bo podstawą bycia z kimś jest… bycie odpowiednią osobą.

Jeśli nie zadbasz w pierwszej kolejności o siebie, to nawet najlepsza wiedza i najskuteczniejsze strategie nie pomogą ci w stworzeniu udanej relacji. 

Wiele osób wchodzi w nieodpowiadające im relacje, bo nie wie, jak zadbać o swoją atrakcyjność. Innym brakuje wiary w siebie. Są związki niszczone przez zazdrość, brak pewności siebie partnera albo codzienne problemy. Relacje, które normalnie mogłyby być świetne rozpadają się, bo dotyczą osób, które w pierwszej kolejności nie zadbały o swoje szczęście i poczucie kierunku.

Z tego punktu widzenia, treści które znajdziesz w działach „Rozwój” i „Kariera” z jednej strony uzupełniają artykuły dotyczące związków, a z drugiej są niezbędne, żeby odpowiednio je zastosować.

Prawdę mówiąc, to jest świetna wiadomość, bo nawet jeśli średnio interesują cię związkowe problemy, to dbając o siebie, jednocześnie poprawiasz jakość swoich relacji.

Od czego zacząć czytanie?

Najlepiej od tego, czego potrzebujesz. Potraktuj wszystkie dostępne tu treści jak szwedzki stół – weź to, na co masz ochotę. Możesz więc przeczytać wszystko od deski do deski albo zaczytać się w jednej z pięciu kategorii.

ZWIĄZKI – do tej kategorii należą artykuły dotyczące zasad, na jakich dobieramy się w pary oraz kolejnych etapów relacji od poznawania się, przez wybór partnera i życie w związku, aż po radzenie sobie z kryzysami, rozstania i powracania do siebie po zakończonych związkach. Tematy w tej kategorii są uniwersalne i bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, to wiele z nich wyciągniesz.

DLA KOBIET – to zbiór tekstów przeznaczonych dla czytelniczek. Dotyczą one atrakcyjności, tego, jak kobiety siebie postrzegają i jak to wpływa na związki oraz rad przybliżających męską psychikę i oczekiwania.

DLA MĘŻCZYZN – to lustrzane odbicie poprzedniej kategorii. Męska atrakcyjność, jak być facetem w XXI wieku oraz jak traktować kobiety w pigułce.

ROZWÓJ – bardzo praktyczny zbiór artykułów związanych z tym, jak stawać się lepszą wersją siebie. Z jednej strony dotyczą one tego, jak myśleć i wprowadzać zmiany. Z drugiej strony zawierają wskazówki dotyczące tego, jak układać sobie relacje towarzyskie i dbać o swoje szczęście.

KARIERA – jeśli nie wiesz po co żyjesz i jakie masz cele albo brakuje ci wiedzy i motywacji w ich osiąganiu, to musisz tu zajrzeć! Do tej kategorii należą strategie i techniki, dzięki którym będziesz działać w sposób bardziej ukierunkowany i uporządkowane, a twoje działania będą wydawać ci się dużo bardziej sensowne.

 

Spis artykułów

Jeśli chcesz znaleźć konkretny temat lub rozwiązanie swojego problemu, to najłatwiej będzie jeśli zaczniesz od „SPISU TREŚCI”. Podzieliłem go na szczegółowe zagadnienia, dzięki czemu od razu znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Bądź na bieżąco!

Volantification to nie tylko teksty. To przede wszystkim społeczność fajnych, nastawionych na rozwój osób, które chcą od życia więcej. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi publikacjami, to dołącz do obserwowania Volantification:

1. Na Facebooku – fanpage bloga obserwowany przez 60 tysięcy osób. Newsy o nowych wpisach, dodatkowe materiały, żarty i inne materiały.

2. Na Instagramie – kameralne miejsce gdzie uchylam rąbek swojego życia prywatnego. Znajdziesz tu także grafiki, streszczenia artykułów i cytaty, które pomogą ci utrzymać właściwy kierunek.

3. Poprzez Newsletter – wysyłam wyłącznie informacje o nowych wpisach i ważne aktualności. Gwarantuję zero spamu. Żeby dołączyć do newsletter wystarczy, że w formularzu poniżej wpiszesz swoje imię i adres e-mail:

.

O autorze

Michał Szatiło (Volant) – humanista, bloger i przedsiębiorca, ale przede wszystkim mężczyzna piszący o związkach i tworzeniu fajniejszego życia. Z wykształcenia absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (magisterium z prawa). Autor trzech książek, które miały swoją premierę w roku 2012 (Piąty poziom), 2014 (Sexcatcher) i 2019 (Projekt Przyszłość). 

Prowadzony przez niego blog Volantification wielokrotnie nagrodzono (między innymi w konkursie Blog Roku organizowanym przez Onet, w plebiscycie Men’s Health „Męski Blog Roku” oraz w głosowaniach Share Week).

Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. Fan biegania na długie dystanse, gry w bilard oraz klasycznej elegancji i stylu.