Czym jest Volantification?

Volantification to największy w Polsce blog poświęcony związkom. Od chwili założenia został doceniony przez setki tysięcy czytelników oraz wielokrotnie nagrodzony za angażujące i przydatne treści.

Obecnie Volantification należy do 100 najbardziej wpływowych blogów w Polsce (źródło: „Ranking polskich influencerów 2021” opublikowany przez SeeBloggers w 2022 roku).

Znajdziesz tu treści dotyczące:

 • związków, oraz
 • szeroko rozumianego rozwoju.

Dlaczego związki?

Powód jest prosty – związki są ważne. Możesz przejść przez życie nie wiedząc, jak rozwija się skrót ROI, czym jest podstawowy błąd atrybucji albo nie potrafiąc zrobić szpagatu.

Z tworzeniem relacji jest jednak inaczej.

Bez względu na to kim jesteś, wciąż będziesz chciał opowiedzieć komuś bliskiemu o tym, ja ci minął dzień. Będziesz się zakochiwać i to więcej niż raz, bo po pierwszej miłości przyjdą kolejne. Okresy, w których będziesz w jakimś związku prawdopodobnie będą wielokrotnie dłuższe niż okresy, kiedy w tych związkach nie będziesz.

Niestety żyjemy w czasach kiedy bycie z kimś jest trudniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Poznajemy się inaczej, niż nasi rodzice i dziadkowie (w ich czasach nie było przecież Tindera). Coraz więcej osób żyje samotnie. Tajemnicą poliszynela jest też to, że 58% małżeństw się rozpada, a tylko 38% osób będących w małżeństwach deklaruje, że jest szczęśliwa.

Uważam, że nie musi tak być. Po prostu dużej części kobiet i mężczyzn brakuje odpowiedniej wiedzy, która umożliwiłaby tworzenie lepszych związków.

  Dlaczego rozwój?

  Bo podstawą bycia z kimś jest… bycie odpowiednią osobą.

  Jeśli nie zadbasz w pierwszej kolejności o siebie, to nawet najlepsza wiedza i najskuteczniejsze strategie nie pomogą ci w stworzeniu udanej relacji. 

  Wiele osób wchodzi w nieodpowiadające im relacje, bo nie wie, jak zadbać o swoją atrakcyjność. Innym brakuje wiary w siebie. Są związki niszczone przez zazdrość, brak pewności siebie partnera albo codzienne problemy. Relacje, które normalnie mogłyby być świetne rozpadają się, bo dotyczą osób, które w pierwszej kolejności nie zadbały o swoje szczęście i poczucie kierunku.

  Wielu z tych problemów dałoby się uniknąć gdyby tylko wcześniej zadbało się o takie elementy jak: swoje przekonania, poziom szczęścia i zadowolenia z życia, relacje z innymi (niekoniecznie romantyczne) i szeroko rozumiany dobrostan.

  Z tego punktu widzenia, treści które znajdziesz w działach „Rozwój” i „Kariera” z jednej strony uzupełniają artykuły dotyczące związków, a z drugiej są niezbędne, żeby odpowiednio je zastosować.

  Prawdę mówiąc, to jest świetna wiadomość, bo nawet jeśli średnio interesują cię związkowe problemy, to dbając o siebie, jednocześnie poprawiasz jakość swoich relacji.

  O autorze

  Michał Szatiło Volantification

  O autorze

  Nazywam się Michał Szatiło.

  Jako specjalista do spraw relacji i popularyzator wiedzy psychologicznej od 2008 roku pomagam budować wspaniałe związki

  Bez względu na to, czy przeżywasz teraz rozstanie, nie wiesz jak nawiązać bliskie relacje, okazjonalnie randkujesz czy chcesz ruszyć ze swoim życiem, to pomogę Ci osiągnąć dokładnie to, czego chcesz.

  82,7% moich odbiorców uważa, że przekazywana przeze mnie wiedza pomogła im w konkretny sposób. Jestem pewny, że Ty też do nich dołączysz.

  Od czego zacząć czytanie?

  Najlepiej od tego, czego potrzebujesz. Potraktuj wszystkie dostępne tu treści jak szwedzki stół – weź to, na co masz ochotę. Możesz więc przeczytać wszystko od deski do deski albo zaczytać się w jednej z pięciu kategorii.

  ZWIĄZKI

  Artykuły o randkach, wybieraniu partnerów, życiu w związku oraz kryzysach i rozstaniach. Tematy w tej kategorii są uniwersalne i bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, to wiele z nich wyciągniesz.

  jak się odkochać

  ROZWÓJ

  Bardzo praktyczny zbiór artykułów związanych z tym, jak stawać się lepszą wersją siebie. Z jednej strony dotyczą one tego, jak myśleć i wprowadzać zmiany. Z drugiej strony zawierają wskazówki dotyczące tego, jak układać sobie relacje towarzyskie i dbać o swoje szczęście.

  jak się odkochać

  KARIERA

  Jeśli brakuje ci motywacji to musisz tu zajrzeć! Do tej kategorii należą strategie i techniki, dzięki którym będziesz działać w sposób bardziej ukierunkowany i uporządkowane, a twoje działania będą wydawać ci się dużo bardziej sensowne.

  DLA KOBIET

  To zbiór tekstów przeznaczonych dla czytelniczek. Dotyczą one atrakcyjności, tego, jak kobiety siebie postrzegają i jak to wpływa na związki oraz rad przybliżających męską psychikę i oczekiwania.

  jak się odkochać

  DLA MĘŻCZYZN

  To lustrzane odbicie poprzedniej kategorii. Męska atrakcyjność, jak być facetem w XXI wieku oraz jak traktować kobiety w pigułce.

  jak się odkochać

  SPIS TREŚCI

  Jeśli chcesz znaleźć konkretny temat lub rozwiązanie swojego problemu, to najłatwiej będzie jeśli zajrzysz od „SPISU TREŚCI”. Został podzielony według zagadnień, więc szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz.

  Opinie czytelników o moich treściach

  Dołącz do newslettera

  Volantification to najbardziej opiniotwórczy blog o relacjach w Polsce.

  Zostaw mi swój adres e-mail, żeby otrzymywać niepublikowane nigdzie indziej artykuły, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę o relacjach.

  Po dołączeniu do newslettera będziesz dostawać:

  Artykuły tylko dla odbiorców newslettera

  Będziesz otrzymywać moje darmowe materiały i artykuły, tworzone tylko dla osób zapisanych na listę

  Nowe teksty z bloga bezpośrednio na maila

  Kiedy pojawi się mój nowy tekst, to otrzymasz go od razu na maila, dzięki czemu już nigdy nic cię nie ominie

  Informacje o nowych projektach

  W pierwszej kolejności dowiesz się o newsach dotyczących moich działań oraz nowych, ekstremalnie przydatnych produktach

  Zniżki i rabaty

  Zapisując się do newslettera otrzymujesz możliwość korzystania ze zniżek i rabatów, o których nie informuję w żadnym innym miejscu.