15 zachowań szczęśliwych ludzi

utworzone przez | 29 Komentarze

Pomysłów na to co może dać nam szczęście są tysiące. Dla niektórych szczęście ma postać „zielonej fali” w drodze do pracy, wiadomości, że ich dziewczyna jest w ciąży albo miliona złotych w banku. Nie jest to stała definicja. Dla innych szczęściem może być imprezowanie do upadłego, brak zobowiązań albo otrzymanie pierścionka z brylantem na palcu. Szczęśliwych ludzi łączy jednak jedno – ich zachowania.

Miałem farta, że spotkałem ich wystarczająco dużo, żeby nauczyć się ich zachowań. Zauważyłem, że oni wszyscy bez względu na okoliczności…

1. Nigdy nie narzekają. Powód jest banalny – koncentrując się na tym, co nie działa, jednocześnie nie koncentrujesz się, na fajnych rzeczach. W praktyce albo wjeżdżasz na autostradę szczęścia i poprawiania życia albo na wyboistą drogę marudzenia.

2. Nie obwiniają innych za swoje niepowodzenia. Nawet jeśli mają rację, to nic się nie zmieni od samego wytykania kogoś palcem. Mają też świadomość tego, że to oni są generałami swojej rzeczywistości.

3. Nie płaczą nad rozlanym mlekiem tylko je sprzątają. Nie narzekają na to, że nie mają pieniędzy. Mówią co robią, żeby mieć ich więcej.

4. Zmieniają rzeczywistość. Nie stoją z założonymi rękami. Nie mówią, że ktoś powinien coś zrobić. Oni są osobami, które to robią.

5. Dbają o relacje z ludźmi. Według badań to ich jakość bezpośrednio się przekłada na ocenę jakości własnego życia.

6. Unikają sytuacji, których nie lubią. Nie chodzi tu o uciekanie od problemów, ale o robienie rzeczy, które się chce robić, a nie musi. Należy zaznaczyć, że nie zawsze jest to takie oczywiste, bo np. droga do opanowania nowych umiejętności często jest bolesna. Jednak jej pozytywne skutki sprawiają, że chce się to robić.

7. Nie przywiązują wielkiej wagi do pieniędzy. Wiedzą, że kiedy zajdzie taka potrzeba, to je zarobią. To nie jest nawoływanie do bycia rozrzutnym, ale do bycia pewnym siebie i kompetentnym finansowo. W końcu dbanie o swoje finanse, to jedna z najważniejszych umiejętności.

8. Nie uzależniają swojego samopoczucia od pracy albo związku.

9. Potrafią żyć chwilą. Koncentrują się na tym co w tej chwili robią i czerpią z tego przyjemność.

10. Cenią swój czas.

11. Są ignorantami i idiotami. Dzięki byciu ignorantami rezygnują z zajmowania się nieistotnymi błahostkami. Dzięki byciu idiotami podejmują intuicyjne decyzje bez sabotowania się „racjonalnym myśleniem”. Często to nadmierne analizowanie powstrzymuje nas przed działaniem, a brak działania ma tylko jeden skutek – stagnację.

12. Nie uważają, że są lepsi niż inni. Nie znam ani jednej szczęśliwej osoby, która jednocześnie uważa innych za kretynów, za to znam takie które są świadome zalet swoich i innych osób. To że czyta się Tołstoja to może być powód do dumy, ale nie do gardzenia ludźmi, którzy go nie czytają. Oni mają inne priorytety i zalety. Jak każdy.

13. Spełniają swoje zachcianki. Dzień wypełniają zajęciami, które chcą robić. Ważnymi dla siebie, a nie dla innych.

14. Są optymistami.

15. Dbają o to co blisko i zajmują się niemal wyłącznie rzeczami, na które mają wpływ.

Z pewnością nie są to jedyne zachowania wspólne dla szczęśliwych ludzi, ale jedno jest pewne – te należą do najważniejszych.

Psst! Psst! Dołącz też do obserwujących bloga na facebooku lub instagramie.

Kup w premierowej cenie

„Kocham się” to workbook pełen wiedzy i ćwiczeń, dzięki którym poprawisz poczucie własnej wartości i zaczniesz wykorzystywać swój potencjał!

Zebrałem tu metody, dzięki którym:

  • usuniesz swoje wewnętrzne blokady
  • poprawisz swoją samoocenę
  • przestaniesz się bać pokazywać swoje „prawdziwe ja”
  • zaczniesz nadawać priorytet samemu/samej sobie
  • będziesz mieć szczęśliwsze życie

Premiera już się kończy, a ceny wkrótce idą w górę, więc Kup „Kocham się” już dziś!

Subscribe
Powiadom o
guest

29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments