5 zasad dbania o związek i miłość

utworzone przez | 0 komentarzy

Ludzi od zawsze fascynował etap rodzącej się miłości. To jemu poświęcono największe dzieła światowej kinematografii i literatury – od „Romea i Julii” aż po współczesne romanse.

Nic dziwnego, że kiedy już jesteś w związku to nie wiesz, co dalej robić. Niby masz świadomość, że nad związkiem należy pracować, ale wydaje ci się, że akurat ty poradzisz sobie bez tego, albo szybko natykasz się na ścianę w postaci braku informacji JAK to robić.

I ma to swoje przykre skutki – wnioski z analizy par z państw należących do szeroko rozumianej kultury europejskiej pokazują, że tylko co trzecia para jest szczęśliwa.

Tymczasem, żeby tego uniknąć kluczowe jest zastosowanie pięciu zasad.

 

Zasada 1

Jeśli chcesz zachować miłość, to przede wszystkim nie możesz jej zniszczyć.

Twoje negatywne zachowania znacznie bardziej niszczą uczucia niż pozytywne zachowania ją budują. Oznacza to, że znacznie łatwiej osiągniesz ich korzystny bilans, kiedy pozbędziesz się szkodliwych postaw: nierealistycznych oczekiwań, krytycznej komunikacji, złości i niszczenia zaufania.

 

Zasada 2

Wzmacniaj wszystko, co chcesz, żeby było częścią twojego związku.

To najprostsza droga do zachowania przy życiu waszej miłości. Czułość, uwaga, seks i inne składniki zakochania nie znikają tak po prostu. Znikają, bo przestajesz zauważać to, co druga osoba dla ciebie robi. Traktujesz je jak coś zwyczajnego, a wtedy druga osoba myśli, że to, co robi nie ma żadnego znaczenia. Ten proces możesz odwrócić tylko w jeden sposób – dostrzegając i wzmacniając wszystko, co chcesz, żeby pozostało częścią waszego życia.

 

Zasada 3

Nigdy nie przestawajcie gromadzić nowych wspomnień.

Statki nie osiadają na mieliznach same z siebie. Dzieje się to, kiedy nikt nimi nie steruje, a fale spychają je ku brzegom. Identycznie jest z relacjami. Wiele z nich wpada w marazm, bo nie towarzyszy im żaden cel, do którego mogą dążyć. Wystarczy jednak, że będziecie się raz w roku pytać, co chcecie w tym roku przeżyć, żeby konto waszych wspomnień stale rosło, wypełniając was poczuciem, że razem możecie wszystko.

 

Zasada 4

Regularnie czyść z brudu szybę, przez którą patrzysz na drugą osobę.

Brudem są tu konflikty, które nieusuwane w końcu zaczną przesłaniać wam zalety drugiej osoby oraz podkopywać wiarę w wartość wszystkiego, co razem przeżyliście. Radzenie sobie z problemami jest najważniejszą umiejętnością jaką możecie zdobyć, bo konflikty, których się nie rozwiązuje, zniszczą każdy związek.

 

Zasada 5

Nadaj swojemu szczęściu tak wysoki priorytet, żeby móc je wnosić w życie drugiej osoby.

Związek nie jest ważniejszy od ciebie. Dopiero będąc spełnioną, zadowoloną z siebie osobą, jest się w stanie dawać innym to, co najlepsze, więc dbając o siebie, w praktyce dbasz również o drugą osobę.

 

__________________________

O tym, jak dokładnie zastosować te zasady przeczytasz w mojej książce „Życie we dwoje”.

Zamów swój egzemplarz w niższej cenie, z autografem i darmową dostawą.

Psst! Psst! Dołącz też do obserwujących bloga na facebooku lub instagramie.

Kup w premierowej cenie

„Kocham się” to workbook pełen wiedzy i ćwiczeń, dzięki którym poprawisz poczucie własnej wartości i zaczniesz wykorzystywać swój potencjał!

Zebrałem tu metody, dzięki którym:

  • usuniesz swoje wewnętrzne blokady
  • poprawisz swoją samoocenę
  • przestaniesz się bać pokazywać swoje „prawdziwe ja”
  • zaczniesz nadawać priorytet samemu/samej sobie
  • będziesz mieć szczęśliwsze życie

Premiera już się kończy, a ceny wkrótce idą w górę, więc Kup „Kocham się” już dziś!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments