Czy mu się podobam? Jak to sprawdzić?

utworzone przez | 6 Komentarze

„Czy ja mu się podobam?” Jedna z moich koleżanek zadawała to pytanie przynajmniej raz w miesiącu. Miała francuską urodę, styl i świetne nogi. Wyglądała młodziutko, ale w ten charakterystyczny sposób, w którym widać dojrzałość z domieszką figlarności. Gdyby wybrać grupę 100 facetów i zapytać ich, czy im się podoba, to mając możliwość anonimowego odpowiadania, wcisnęliby trzy raz przycisk „TAK!”.

Jednak na co dzień tego zainteresowania nie widziała. A jak widziała, to nie była go pewna i nie wiedziała jak to sprawdzić. Uważała, że kiedy facet jest zainteresowany, to na pewno zaproponuje jej randkę, weźmie od niej numer telefonu albo po prostu to powie.

Tak jednak nie jest, bo odkrycie kart to wyzwanie dla większości mężczyzn – nawet tych obiektywnie fajnych i wartościowych. Nie wszyscy mają bogate doświadczenie randkowe i to wcale nie musi być wada. Nikt też nie marzy o tym, żeby publicznie dostać kosza, więc żyjemy w świecie, w którym kobiety i mężczyźni patrzą na siebie tęsknymi oczami i nic z tym nie robią, bo nie mają wystarczającej pewności, że mają u kogoś szanse.

 

Jakie sygnały wysyła facet gdy jest zainteresowany kobietą?

Jeśli zadajesz sobie pytanie z cyklu „Czy mu się podobam?” to musisz wiedzieć, co robi mężczyzna, gdy jest zainteresowany kobietą:

 • Przygląda się tobie i wodzi za tobą wzrokiem. Często po tym jak zechcesz nawiązać kontakt wzrokowy on odwróci wzrok.
 • Jest zakłopotany w rozmowie z tobą, a jego zwykła pewność siebie wyparowuje.
 • Wypytuje o ciebie twoich znajomych.
 • Mówi o tobie miłe rzeczy innym osobom.
 • Szuka rzeczy, które was łączą np. podkreśla zainteresowania albo zachwyca się twoimi planami.
 • Lajkuje twoje zdjęcia na Facebooku i Instagramie.
 • Traktuje cię inaczej niż swoje koleżanki.
 • Szuka możliwości, żeby być gdzieś blisko ciebie.
 • Stara się zacząć niezobowiązującą rozmowę.
 • Stara się wznowić uciętą rozmowę.
 • Nerwowo reaguje na obecność innych mężczyzn obok ciebie.
 • Zauważa zmiany twojego wyglądu i komplementuje cię.
 • Bardzo często się przy tobie uśmiecha.
 • Pisze z tobą w swoim wolnym czasie.

Przeczytałaś? Jeśli tak, to założę się, że wciąż masz wątpliwości. Nie ma przecież gwarancji, że on nie jest po prostu uprzejmy. W ten sposób mogą się przecież zachowywać również znajomi.

Fakty są takie, że jak chcesz bezbłędnie rozpoznać oznaki zainteresowania ze strony mężczyzny, to jedynym pewnym dowodem są kroki, które on podejmuje, żeby wasza znajomość nabrała rozpędu.

 

Jak sprawdzić czy mu się podobam? Usuń przeszkody

Podejrzewasz, że mu się podobasz. Śledzi cię wzrokiem. Podobno zastanawiał się czy masz chłopaka. Kiedy jest przy tobie zaczyna jaśnieć jakby ktoś zapalił w nim latarkę. Problem jest jednak taki, że nic z tym nie robi. Powody mogą być dwa:
1) Nie wie czy ma u ciebie szanse; lub
2) Nie ma okazji, żeby zrobić jakiś bardziej zdecydowany krok.

Co możesz z tym zrobić? Mnóstwo małych rzeczy. (No chyba, że uważasz, że twoim zadaniem jest czekać w wieży, aż wejdzie do ciebie książę. Wtedy możesz tylko czekać z nadzieją, że będzie ci się to opłacać. SPOILER: Nie będzie.).

1. Wspomnij w rozmowie, że nie masz chłopaka, a jeśli często przebywasz w otoczeniu jakiegoś faceta, to wyjaśnij mimochodem, co cię z nim łączy. Jest to o tyle ważne, że często faceci zakładają, że jakikolwiek mężczyzna w twoim otoczeniu (nawet nieatrakcyjny) to twój chłopak. Większość mężczyzn odpuści wtedy jakiekolwiek aktywne działanie.

 

2. Komplementuj go. Nawiązuj z nim kontakt wzrokowy, uśmiechaj się i generalnie postaraj się, żeby wiedział, że uważasz go za fajnego gościa. Nie podawaj się na srebrnej tacy, ale też nie zgrywaj Królowej Śniegu.

 

3. Przebywaj blisko niego, żeby dać mu szansę podjąć działanie. Równie ważne jest to, żebyś nie była zawsze w grupie. Jeśli facet już ma ryzykować dostanie kosza, to woli, żeby stało się to bez świadków.

 

4. Mów o swoich planach. O tym co będziesz robić w weekend albo po pracy. To da mu szansę do ciebie dołączyć. Ewentualnie pytaj go o jego plany i zareaguj na nie entuzjastycznie („Zawsze chciałam tam pojechać/to zrobić/nauczyć się tego”). Dzięki temu będzie mógł zaproponować ci, zrobienie tego wspólnie.

 

5. Wykorzystaj pretekst, żeby się spotkać gdzieś poza pracą. Na przykład zaproś go na drinka po pracy, na którego idziesz z koleżankami.

 

6. Jeśli wiesz, że go więcej nie spotkasz, powiedz mu, że już wychodzisz. To da mu okazję do tego, żeby wziąć od ciebie numer telefonu.

Każdy z powyższych sposobów to nieinwazyjny pierwszy krok, którym pokazujesz, że on ci się podoba, a jednocześnie dajesz mu szansę, żeby się wykazał.

A jeśli tego nie zrobi? To wzrusz ramionami i nie marnuj czasu na kogoś, kto nie chce się wykazać. Związek to nie droga jednokierunkowa – to autostrada, w której zaangażowanie musi płynąć z obu stron.

Psst! Psst! Dołącz też do obserwujących bloga na facebooku lub instagramie.

Kup moje najnowsze dzieło

„Kocham się” to workbook pełen wiedzy i ćwiczeń, dzięki którym poprawisz poczucie własnej wartości i zaczniesz wykorzystywać swój potencjał!

Zebrałem tu metody, dzięki którym:

 • usuniesz swoje wewnętrzne blokady
 • poprawisz swoją samoocenę
 • przestaniesz się bać pokazywać swoje „prawdziwe ja”
 • zaczniesz nadawać priorytet samemu/samej sobie
 • będziesz mieć szczęśliwsze życie

Pracy nad własną samooceną nie warto odkładać na później, więc kup „Kocham się” już dziś!

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments