Po czym poznać, że spotykasz się z odpowiednią kobietą?

utworzone przez | 2 Komentarze

[Artykuł pochodzi z e-booka dla mężczyzn „Zdobywam! Jak poznawać kobiety i budować z nimi relacje„]

*

Patrzysz na nią i myślisz, że dałbyś się za nią pokroić. Kiedy jesteś w delegacji, a ona podczas rozmowy na kamerce powie: „Tęsknię za tobą”, uśmiechnie się i na chwilkę opuści wzrok, to aż cię nosi, żeby natychmiast do niej wrócić. Nawet wtedy, kiedy dzieli was półtora tysiąca kilometrów. Seks nie dość, że jest świetny, to jest jeszcze lepszy, bo uprawiasz go z nią.

Czy to co teraz czujesz jest prawdziwe? Tak.

Ale czy to wystarczy do związku? Nie do końca.

Przepis na udaną relację składa się z dwóch elementów: odpowiedniego mężczyzny oraz odpowiedniej kobiety. To, że ją lubisz to z pewnością dobry start, ale żeby stworzyć udany związek sprawdź, czy ona ma poniższe cechy.

 

1. Potrafi kłócić się i komunikować w zdrowy sposób

Są kobiety, które patrzą na ciebie, mrugają rzęsami i mówią: „Ty i ja rozumiemy się bez słów”.

Są też takie, które mówią: „Lubię z tobą rozmawiać i odkrywać w jaki sposób myślisz”.

Chociaż ta pierwsza opcja może wydawać ci się dużo bardziej romantyczna, to tkwi w niej zalążek przyszłych problemów. Wiesz dlaczego? Bo nie istnieje rozumienie się bez słów. Bez słów to istnieje wyssane z palca domyślanie się, nieporozumienia i pretensje, o których nawet nie wiesz, bo ich nie słyszysz.

Tymczasem w każdym związku będą konflikty. Zdrowy związek to nie związek bez kłótni, ale taki w którym wiecie, że się różnicie, ale chcecie się zrozumieć. Tylko w takich relacjach rozmawia się o sytuacjach konfliktowych w zdrowy sposób – konkretnie, wskazując rozwiązania, mówiąc o swoich potrzebach i próbując znaleźć rozwiązanie, a nie uciekając się do wyzwisk, wypominania, oskarżania i sprawiania drugiej osobie bólu.

 

2. Zachęca cię do samorealizacji

Jak chcesz zobaczyć, co ktoś naprawdę myśli, to popatrz na to, co uważa za swoją konkurencję.

Niewłaściwe kobiety uważają za nią wszystko. Widziałem kobiety, które za konkurencję dla związku uważają inne kobiety, rodzinę swojego faceta, jego znajomych, pracę, wyjazdy w delegacje czy na dodatkowe zlecenia, ich cele i zainteresowania. Najchętniej zamknęłyby się ze swoim facetem w mieszkaniu, żeby mieć pewność, że on od nich nie odejdzie. Tylko wtedy nie obserwowałyby jego sukcesów, bojąc się, że kiedy on rozwinie się za bardzo, to ona przestanie być dla niego wystarczająca.

Spotykanie się z odpowiednią kobietą rozpoznasz po tym, że będzie o sobie myśleć, że jest bezkonkurencyjna. Nie będzie miała w sobie strachu, że odejdziesz, więc prędzej będzie zachęcać cię do tego, żebyś się realizował, niż ograniczał, bo będzie postrzegać to jako coś, co ubogaca waszą relację, a nie jej zagraża.

 

3. Jest gotowa do rozwoju i pracy nad sobą

Najważniejsze w relacjach nie jest to, jak radzisz sobie z kobietami czy mężczyznami, tylko to, jak radzisz sobie ze sobą.

Badania naukowe dowodzą, że kiedy jesteśmy z osobami, które dojrzale okazują miłość, aktywnie podchodzą do życia i mówią jasno i konkretnie, to sami zaczynamy przejmować część z tych cech.

Oznacza to, że praca nad sobą to także praca nad związkiem, bo to kim jesteśmy wpływa na drugą osobę i naszą relację.

Jeśli ty to rozumiesz, to potrzebujesz jeszcze kobiety, która podobnie jak ty będzie dostrzegać swoje błędy, wzmacniać wasz związek, ale też rozwijać się, robić nowe rzeczy i zdobywać nowe umiejętności.

Jest to tak ważne, bo związki rzadko zabijają kłótnie. Zabija je nuda. To, że nie chcesz już słuchać tego, co ma do powiedzenia druga osoba, bo już słyszałeś to tysiąc pięćset razy. To, że masz wrażenie, że ona już cię niczym nie zaskoczy. To, że nie czujesz, że ona coś wnosi do twojego życia.

Rozwój – twój i jej – jest czynnikiem, który będzie sprawiać, że wasze wspólne życie będzie bardziej ekscytujące.

 

4. Ma do ciebie przyjazny stosunek i uważa, że to naturalne, żeby to okazywać

Są kobiety, które udają trudne do zdobycia, tworzą mnóstwo niepotrzebnych dramatów lub zawsze zmuszają mężczyznę do zgadywania, jakie naprawdę są ich intencje. Używają seksu do manipulacji lub uprawiają go „w nagrodę”. Sprawdzają, na ile wierny i opiekuńczy będzie facet. Uważają, że ty jako facet nie potrzebujesz komplementów, docenienia i poczucia bycia potrzebnym.

To nie są zdrowe zachowania, a jeśli zauważasz je już na początku znajomości, to musisz wiedzieć jedno – później będzie gorzej.

Okazywanie czułości (raczej w znaczeniu: „Lubię cię i jesteś dla mnie ważny” niż w formie „Nie mogę bez ciebie żyć”) powinno być najbardziej naturalną częścią bycia razem. Ludziom w związku powinno zwyczajnie zależeć na tym, żeby druga osoba czuła się w tej relacji mile widziana, potrzebna i pożądana. I jeśli ktoś uważa, że takie zachowanie jest błędem, bo wtedy partner poczuje się zbyt pewnie w tej relacji, to ani trochę nie rozumie tego, że związek to właśnie relacja, której można być pewnym i czuć się w niej kochanym.

 

5. Lubi siebie

Tak – siebie. Nie ma tu literówki, bo bycie z osobą, która docenia swoje zalety i nie wyolbrzymia wad wiele uprasza. Eliminuje to ryzyko, że ona zamieni się w emocjonalnego dusiciela, będzie skrajnie zazdrosna albo że będzie wymagać ciągłych zapewnień, że jest dla ciebie w porządku (w które i tak nie uwierzy).

Brak wiary w siebie to wirus niszczący dla wszystkich dookoła. Nie dość, że idzie w parze z mało poukładanym życiem osobistym i zawodowym, to jeszcze rodzi tak toksyczne zachowania jak: zgrywanie ofiary, manipulowanie uczuciami czy chęć ograniczania drugiej osoby.

Wiem, że są kobiety, które nie wierzą w siebie, bo życie solidnie je poturbowało. To nie ich wina, że miały toksycznych rodziców albo byłego partnera, który podkopywał ich pewność siebie i zdradzał na prawo i lewo. Tylko, że to nie jest też twoja wina. Możesz więc jej współczuć i dawać swoje wsparcie, ale to jej zadaniem jest zająć się swoją samooceną i szkodliwymi dla związku zachowaniami.

 

6. Ma poukładane życie

Jest wolna emocjonalnie. Ma stabilne relacje z przyjaciółmi i rodziną. Nie ma problemów z używkami. Zamiast narzekać poprawia jakość swojego życia. Wie, że to jej zadanie, żeby zadbać o to jak się czuje, a nie oczekiwać tego od innych osób.

To świetne, „dorosłe” cechy, które mają ogromne znaczenie w stałej relacji. Wiesz dlaczego? Bo w związkach długoterminowo nie liczy się seks, emocje czy wygląd. Liczy się spokój i przyjaźń z osobą, która potrafi samodzielnie żyć i to, żeby się wzajemnie nie podusić swoimi problemami, oczekiwaniami, lękami i emocjami. Każdy potrzebuje powietrza, żeby nim oddychać, a jeśli go nie ma, to idzie szukać go gdzieś indziej.

Bez tego związek nigdy się nie uda. Takie kobiety zwykle mają też większe oczekiwania w stosunku do mężczyzn, ale to całkowicie naturalne. Zamiast na to narzekać, potraktuj dorównanie jej pod tym kątem jak standard, do którego warto dążyć, bo jest to dobre również dla ciebie.

To był fragment przewodnika randkowego dla mężczyzn „ZDOBYWAM!”. W  jego pełnej wersji pomogę Ci podnieść swoją atrakcyjność, zrozumieć pozornie sprzeczne oczekiwania kobiet i odnaleźć się w świecie randkowania 2.0!

Dzięki „Zdobywam!” dowiesz się:

 • Jak bez względu na swoją aktualną sytuację, znacznie poprawić swoją atrakcyjność
 • Gdzie spotykać kobiety w swoim typie
 • Jak DOKŁADNIE podejść do kobiety i nawiązać z nią znajomość
 • Jak prowadzić fantastyczne rozmowy na randkach
 • Jak wprowadzić dotyk do kontaktów z kobietą i dlaczego ma to znaczenie
 • Jak się zachowywać, żeby ona też była zaangażowana w relacje i liczyła się z Twoimi potrzebami
 • Jak będąc w związku pozostać męskim, atrakcyjnym facetem.

Kup w premierowej cenie

„Kocham się” to workbook pełen wiedzy i ćwiczeń, dzięki którym poprawisz poczucie własnej wartości i zaczniesz wykorzystywać swój potencjał!

Zebrałem tu metody, dzięki którym:

 • usuniesz swoje wewnętrzne blokady
 • poprawisz swoją samoocenę
 • przestaniesz się bać pokazywać swoje „prawdziwe ja”
 • zaczniesz nadawać priorytet samemu/samej sobie
 • będziesz mieć szczęśliwsze życie

Premiera już się kończy, a ceny wkrótce idą w górę, więc Kup „Kocham się” już dziś!

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments