Właśnie jesteśmy na półmetku przedpremiery „Projektu Przyszłość”. Oznacza to, że za dwa tygodnie książka już oficjalnie będzie na rynku, a wy będziecie mieli okazję ją przeczytać. Wiem też, że w organizacji przedpremiery bardzo ważna jest komunikacja i wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości. Z tego powodu powstał ten tekst – jeśli jesteś osobą, która już kupiła książkę lub dopiero zamierza to zrobić, to prawdopodobnie znajdziesz tu odpowiedź na swoje pytania.

.

O czym mowa?

Jeśli jeszcze nie natknąłeś się na informację o „Projekcie Przyszłość” to jest to moja najnowsza książka. To poradnik, nad którym pracowałem przez ostatnie dwa lata, w którym znajdziesz wszystko, co jest potrzebne, żeby zbudować sobie fajne jutro. Z zawartej w książce treści dowiesz się jak wyznaczać cele, jak je skutecznie realizować i na czym się skupić, żeby mieć fantastyczne jutro. Starałem, żeby w książce było jak najwięcej „mięsa” i żeby mógł na niej skorzystać każdy. Moim zdaniem udało mi się ten cel osiągnąć.

.

Rozkład jazdy

Sprzedaż kończy długi proces opracowywania struktury książki, pisania, wprowadzania niezliczonych poprawek, projektowania okładki, planowania działań promocyjnych i tworzenia dziesiątek grafik wykorzystywanych w mówieniu o książce. To już za nami. Plan sprzedaży na najbliższe tygodnie i miesiące wygląda następująco:

 • 1-8 października 2019 – intensywne przypominanie o kończącej się przedpremierze. Z góry za to przepraszam, bo wiem, że są osoby, które będą przez to zirytowane, ale jednocześnie mam świadomość, że wiele osób odkłada zakup na ostatnią chwilę i uważam, że warto przypomnieć im od kiedy ceny wzrosną.
 • 7 października 2019 – zaplanowany start wysyłek paczek począwszy od najwcześniejszych zamówień.
 • 8 października 2019 – o 23.59 kończy się przedpremiera, a wraz z nią najatrakcyjniejsza oferta.
 • 9 października 2019 – oficjalna premiera książki i jej sprzedaż w cenie docelowej.
 • 9 października 2019 – w sprzedaży pojawi się „Projekt Przyszłość” w formie samodzielnych e-booków, a nie jak dotychczas wyłącznie w pakiecie razem z książką drukowaną.
 • 11 października 2019 – koniec wysyłki paczek z książkami zakupionymi w przedpremierze – dotyczy to zwłaszcza książek, które zostaną zakupione w jej ostatnich dniach, bo egzemplarze kupione najwcześniej, również najwcześniej zostaną wysłane. Od tej pory wszystkie paczki będą wysyłane w dni robocze w ok. 24 godziny od opłacenia zamówienia.
 • 25 listopada 2019 – rozpoczęcie sprzedaży przedświątecznej i realizacja zamówień. Raczej nie będzie się to wiązać ze specjalną ofertą, ale jeszcze rozważymy pakowanie ozdobne lub możliwość zakupu książek z autografem.
 • 1 stycznia 2020 – możliwa podwyżka kosztów wysyłki i książek (będzie to zależeć od wzrostu cen u naszych dostawców).
 • Styczeń 2020 – zamówienie dodruku książki.

.

Najczęstsze pytania dotyczące książki i wysyłki

W ciągu ostatnich kilkunastu dni otrzymałem na maila dziesiątki pytań, z których wiele się powtarzało i to pomimo umieszczenia odpowiedzi w dziale FAQ na stronie sprzedażowej. Na te, które pojawiały się najczęściej, odpowiadam poniżej.

Kiedy dostanę swoją książkę?

Wszystkie książki zakupione w przedpremierze będą wysłane po jej zakończeniu i oficjalnej premierze książki, czyli od 9 października. W rzeczywistości planujemy przygotować większość paczek do opuszczenia magazynu przed 7 października, a począwszy od 7 października (poniedziałek) będą one rozsyłane po kilkaset sztuk dziennie.

Jednocześnie informacja o tym fakcie znajduje się od samego początku na stronie sprzedażowej https://projekt-przyszlosc.pl/ przy każdym przycisku zakupowym i w dziale FAQ. Takie terminy dostawy dotyczą również pozostałych moich książek (Piątego poziomu i Sexcatchera), a stosowna informacja została umieszczona na każdej podstronie sklepu https://sklep.volantification.pl/ Piszę o tym, bo wiem, że są osoby, które nie zwracają uwagi na tego typu komunikaty, a jasność komunikacji jest dla mnie wyjątkowo ważna.

Pamiętaj też, że jestem osobiście odpowiedzialny za książkę, jej produkcję, sprzedaż i wysyłkę. Nie jest to bezduszny produkt anonimowej osoby tylko coś, co firmuję swoją twarzą, a twarz mam tylko jedną. Jeśli więc po drodze pojawią się jakieś problemy z Twoim zamówieniem lub jego dostawą, to osobiście dołożę starań, żeby je rozwiązać.

Z czego wynika realizacja zamówień dopiero pod koniec przedpremiery?

Z samego mechanizmu przedpremiery. Pre-order, trwający zwykle miesiąc, umożliwia złożenie zamówienia przed oficjalnym startem sprzedaży produktu i zapewnia korzyści wszystkim stronom, czyli sprzedającym i kupującym.

Mi, jako sprzedawcy przedpremiera pozwala:

 • oszacować wysokość koniecznego nakładu i ewentualną zmianę jego wielkości
 • zorganizować proces podpisywania, pakowania, etykietowania i wysyłki paczek, co w przypadku kilku tysięcy zamówień nie trwa jeden dzień
 • wpływać na wysokość sprzedaży popremierowej, bo im więcej osób zacznie czytać książkę jednocześnie, tym więcej osób kupi ją w kolejnych miesiącach.

Z kolei wy, jako kupujący zyskujecie:

 • gwarantowaną rezerwację swojego egzemplarza książki
 • realizację zamówienia w pierwszej kolejności
 • bonusik w postaci autografu autora
 • specjalne ceny m.in. w przedpremierze koszty wysyłki biorę na siebie. W praktyce oznacza to rabat w wysokości przynajmniej 20%
 • specjalne pakiety – po zakończeniu przedpremiery nie będzie chociażby możliwości kupienia Pakietu Full (wszystkie moje książki+ich wszystkie e-booki)

Kupiłem książkę w pakiecie z e-bookami. Dlaczego jeszcze ich nie mam?

Pakiety są realizowane w całości, więc linki do e-booków trafią na Twojego maila ok. 9 października. Inne rozwiązanie byłoby niesprawiedliwe wobec nabywców książek papierowych. Z tego samego powodu do 9 października nie ma możliwości zakupu samych wersji elektronicznych „Projektu Przyszłość”.

Podkreślam też, że realizacja pakietów obejmujących również poprzednie książki, odbywa się na identycznych zasadach, więc nie ma możliwości wcześniejszego otrzymania wersji mobilnych poprzednich książek.

Jak będą wyglądały ceny po premierze?

Po premierze do każdej przesyłki będzie doliczany koszt 11,90 zł na pokrycie wysyłki do Paczkomatu InPost lub Kurierem48 (kurier Poczty Polskiej), a więc delikatnie niższy niż dotychczas obowiązywał w sklepie.

Dodatkowo zniknie możliwość kupienia pakietu wszystkich książek papierowych (Piąty poziom, Sexcatcher, Projekt Przyszłość) wraz z ich wersjami mobilnymi w cenie 129 zł. To niezwykle hojna oferta, bo obecnie oszczędza się na niej 146 zł. Zamiast tego w sklepie będzie dostępny pakiet książek papierowych (bez e-booków) w podobnej cenie do obecnego Pakietu FULL.

Nie wykluczam także podniesienia cen wysyłki i książek po 1 stycznia 2020.

Ile będzie kosztował e-book?

Tyle co wersja papierowa książki, a więc 55 zł. Wynika to z prostego faktu, że sprzedaję swoją wiedzę i wielomiesięczną pracę, a nie nośnik na jakim znajduje się książka. Dodatkowo, zawarta w „Projekcie Przyszłość” treść jest warta duuuużo więcej.

Czy planujesz nagrać audiobook?

Z pewnością go nie wykluczam, ale w podjęciu decyzji pozwoli mi oszacowanie zainteresowania audiobookiem. Jeśli chętnie kupiłbyś/kupiłabyś książkę w takiej formie, to zaznacz to w ankiecie, do której link podaję poniżej. Będzie to dla mnie bardzo pomocne.

Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeqeYk8VpRmVAQj3OymZRExWDPsWonusQnd6YJGj-VmNe_AiQ/viewform?usp=sf_link

Czy mogę zobaczyć książkę w księgarni?

Niestety nie, ale bardzo dokładne informacje o książce, łącznie ze szczegółowo rozpisanym spisem treści znajdują się na stronie https://projekt-przyszlosc.pl/

Jak została wydana książka?

To zdecydowanie najlepiej wydana moja książka. O ile dwie pierwsze były drukowane w miękkich, matowych oprawach na białym papierze, to „Projekt Przyszłość” jest wydrukowany na droższym kremowym papierze o gramaturze 80, a okładka została wydrukowana na kredzie o gramaturze 300, wyposażona w szerokie, dziesięciocentymetrowe skrzydełka i pokryta miejscowo lakierem. Osobiście jaram się tym strasznie, bo jeszcze takiej ładnej książki nie miałem.

Książka jest dla osób zaawansowanych czy raczej na poziomie podstawowym?

Książki, podobnie jak filmy i seriale, nigdy nie są pochłonięte do końca. Nawet czytając je kilka razy zawsze znajdzie się w nich coś nowego, a „Projekt Przyszłość”, nawet jeśli nieco go idealizuję, z pewnością taki będzie. Obejmuje on strategie postępowania ułożone w zgrabny system, który będzie przydatny dla każdego, komu zależy na dobrym jutrze i to bez względu na jego osobiste cele. Takie założenie towarzyszyło mi podczas wszystkich miesięcy tworzenia książki, a wiele zaprezentowanych w nim rozwiązań okazało się dla mnie rewolucyjnych. Są duże szanse, że będą takie też dla ciebie.

Co to znaczy, że każda książka kupiona w przedpremierze jest z autografem?

Oznacza to, że każda książka ma na pierwszej stronie odręczny podpis autora (czyli mój :)). Autografy są niespersonalizowane.

Czy istnieje możliwość wysyłki książki za granicę?

Niestety nie.

Przedsprzedaż to przede wszystkim sprzedaż masowa, więc nie mamy możliwości indywidualnego zajęcia się przesyłkami zagranicznymi, których dotyczą koszty w różnej wysokości (w zależności od państwa docelowego), a koszty wysyłki są 200-300% wyższe niż przesyłek krajowych.

Najwygodniejszą opcją zakupu jest więc zamówienie książki na adres polski lub skontaktowanie się z nami (e-mail: sklep@volantification.pl) po 9 października w celu indywidualnego wycenienia zamówienia i dostawy.

Jak duży jest nakład książki?

Początkowo zleciłem druk 2000 egzemplarzy, ale po zakończeniu pierwszego tygodnia przedsprzedaży podniosłem tę wielkość do 4500 egzemplarzy. Założyłem, że tyle sztuk wystarczy, żeby zaspokoić wasze potrzeby zakupowe do końca roku. Obecnie już nie jestem tak optymistyczny. Książek na pewno wystarczy na przedpremierę (zakładam sprzedaż na poziomie ok. 3000 sztuk), ale pozostałe egzemplarze mogą się wyprzedać jeszcze przed świętami, co może oznaczać, że będzie trzeba dłużej poczekać na dodruk. Warto wziąć to pod uwagę nie kupując „Projektu Przyszłość” na ostatnią chwilę.