10 najlepszych cytatów z książki „Od Ja do My”

utworzone przez | 1 komentarz

Proszę o werble, bo dzisiaj przedstawiam wam 10 najlepszych cytatów z mojej najnowszej książki! Zapraszam!

1

Słowa są za darmo. Nie trzeba za nie płacić, ani zaciągać na nie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. Nie oznacza to, że są bez wartości. Jeśli jesteś z odpowiednią osobą, to jej obietnice, deklaracje i wyznania mają swoją wagę. Jednak dla nieodpowiedniej osoby nie znaczą nic.

2

Jedną z najczęściej ignorowanych życiowych zasad jest ta, że dostajesz to, na co przeznaczasz swój czas, energię i entuzjazm. Poświęcając czas na naukę śpiewania nie odkryjesz z zaskoczeniem, że masz umiejętności tańca godne baletmistrza, a czytając książki historyczne nie rozwiniesz się jako giełdowy inwestor. Dlatego, żeby zobaczyć w jakim kierunku zmierzasz, w pierwszej kolejności zastanów się gdzie „wkładasz” swój czas.

Koncentrowanie się na nieszczęśliwych relacjach prowadzi do powielania zaczerpniętych z nich wzorów. Nasze oczekiwania względem partnera i związku nie powstają w próżni. Biorą się z wcześniejszych doświadczeń i porównywania swoich relacji do innych, które mamy w pobliżu.

3

Gdybym zapytał w kim ludzie zakochują się najczęściej, to moglibyście odpowiedzieć, że w Ryanie Goslingu albo w Margot Robbie. Być może zdecydowalibyście się na podanie kategorii i powiedzieli, że z pewnością największym wzięciem cieszą się trenerzy personalni i modelki albo milionerzy i milionerki. Wszystkie te odpowiedzi są błędne. Najczęściej bowiem zakochujemy się w naszych wizjach, czyli w tym, jak chcielibyśmy widzieć inne osoby

4

Związków nie niszczy mówienie o swoich potrzebach, za to doskonale je dewastuje:

  • Milczenie.
  • Pozwolenie, żeby między wami gromadziły się szkodliwe doświadczenia.
  • Oczekiwanie, że coś naprawi się samo i frustrowanie się, kiedy tak się nie dzieje.

5

Jeśli chodzi o komunikację, to w związkach są rozpowszechniane dwa szkodliwe przekonania:
„Skoro muszę o coś prosić to – jeśli to dostanę – będzie to wiele mniej warte, niż gdybym dostał/dostała to bez proszenia”.
„Gdybyśmy byli sobie naprawdę bliscy, to nie musielibyśmy rozmawiać o takich rzeczach”.

To oczywista nieprawda. Jeśli, ktoś daje ci to, o co prosisz, to znaczy, że liczy się z twoimi potrzebami i elastycznie się do nich dostosowuje. Z kolei to, że musicie rozmawiać o takich rzeczach nie świadczy o braku bliskości tylko o tym, że jesteście wystarczająco dojrzali, żeby świadomie tworzyć związek i wystarczająco bliscy, żeby nie unikać szczerości.

6

Założę się, że wiele rzeczy poszło nie po twojej myśli. Może masz na koncie nieskończone studia, pracę w zupełnie innej branży niż planowałeś, porzucone plany ze względu na opiekę nad bliskim członkiem rodziny lub któreś z setek innych komplikacji. Może uważasz, że to ogromne wady, przez które nie możesz stworzyć związku, ale tak nie jest. Ludzi nie odstrasza twój wiek, wcześniejsze doświadczenia i porażki. Może ich odstraszyć tylko twoje zgorzknienie. Reszta to po prostu życie.

7

Jeśli spojrzysz ile czasu poświęcasz na pracę, sen, przygotowywanie posiłków i obowiązki, to zobaczysz, że zostaje ci go niepokojąco mało, żeby uczynić pociągającym czy wyjątkowym. Jeśli nie podejmiesz decyzji dotyczących tego, co jest twoim priorytetem, żeby mieć udane życie według własnej definicji, to zapewniam cię, że ten czas się rozmyje i nawet nie zauważysz gdzie się podział. Będziesz nieco dłużej się odprężać, włączysz kolejny odcinek serialu, zjesz dodatkowy posiłek, przejrzysz więcej śmiesznych obrazków, zrobisz więcej zadań do pracy. Czy po latach wspomnisz te dni i pomyślisz, że było warto? Czy jednak przepełni cię poczucie żalu?

Wniosek? Musisz swojemu życiu uczuciowemu nadać wyższy priorytet.

8

Seks i namiętność są ważne, bo to one odróżniają związek od relacji przyjacielskich i rodzinnych. Jednak to przyjaźń liczy się najbardziej, bo zajmuje większość czasu. Jeśli każdego dnia uprawia się świetny seks, a przez pozostały czas okazuje się sobie wrogość, to sam seks nic nie rekompensuje. Nawet jeśli będzie trwać 60 minut, to reszta doby będzie ich miała 1380 – jeśli nie będziemy czuć się w nich mile widziani, to nic tego nie naprawi.

Jeśli doświadczenie może nas czegoś nauczyć, to tego, że w relacjach nie jesteśmy dla kilku procent dobrych momentów, tylko pomimo kilku procentów złych.

9

Zdecydowanie zbyt wiele osób skupia się na tym, jakim ktoś jest cudownym i wyjątkowym człowiekiem dla całego świata, a zapomina o tym, że to niekoniecznie znaczy, że będzie też takim DLA CIEBIE.

10

Gdyby postanowiło się zaufać potocznym definicjom, to miłość byłaby wielkim, silnym i pozytywnym uczuciem do drugiej osoby. W rzeczywistości w miłości nie chodzi o to, jak się czujesz ani jak wielkie wyznania czynisz, tylko o to jak traktujesz drugą osobę. Miłość to nie tylko uczucie. Miłość to przede wszystkim postawa wobec drugiej osoby.

__________________

Fragmenty książki to tylko fragmenty. W całej książce „Od Ja do My” znajdziesz dużo więcej.

Psst! Psst! Dołącz też do obserwujących bloga na facebooku lub instagramie.

Kup w premierowej cenie

„Kocham się” to workbook pełen wiedzy i ćwiczeń, dzięki którym poprawisz poczucie własnej wartości i zaczniesz wykorzystywać swój potencjał!

Zebrałem tu metody, dzięki którym:

  • usuniesz swoje wewnętrzne blokady
  • poprawisz swoją samoocenę
  • przestaniesz się bać pokazywać swoje „prawdziwe ja”
  • zaczniesz nadawać priorytet samemu/samej sobie
  • będziesz mieć szczęśliwsze życie

Premiera już się kończy, a ceny wkrótce idą w górę, więc Kup „Kocham się” już dziś!

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments