Ankieta 2023 – omówienie

utworzone przez | 10 Komentarze

Żadne wesele nie może obyć się bez nastrojowego zawodzenia i łez do wtóru piosenki „Cudownych rodziców mam”. Z kolei to omówienie nie może się obyć bez wyznania: „Cudownych odbiorców mam!”. Zagłosowaliście tak chętnie i tłumnie, że nawet nie musiałem was szczególnie namawiać do głosowania.

Bardzo dziękuję!

Natomiast czytasz teraz ten tekst, bo chciało tego ponad 90% głosujących.

 

Dlatego pokażę wam tutaj wyniki głosowania oraz napiszę, co w związku z tym się zmieni.

Skoro to wyjaśnienie mamy już za sobą, to lecimy z tematem.

 

1. Jak przyswajacie treści i jakich treści chcecie więcej

Tu zwycięzca był tylko jeden – najbardziej lubicie artykuły.

Nic więc dziwnego, że oczekujecie ich także ode mnie. W dalszej kolejności interesuje was wideo i relacje.

 

Przyznaję, że przez ostatnie miesiące całkowicie zaniedbałem pisanie artykułów, bo… jest to ogromnie czasochłonne. Nie miałem też świadomości, że jest to dla was tak ważne.

Teraz zacząłem już pracować nad nowymi publikacjami, a jak zacznę je wrzucać, to liczę na to, że będziecie lajkować je w ciemno. Mamy umowę? :)

 

2. Jakie tematy powinienem poruszać częściej

Miejsce 1: Porady dla par. Miejsce 2: Porady rozwojowe. Miejsce 3: Porady dla singli.

Tu znów nie miałem świadomości, że tak cenicie porady rozwojowe dotyczące prowadzenia dobrego życia, bo te treści na moich profilach były najsłabiej udostępniane.

 

3. Jakie nowe formaty treści chcecie tu zobaczyć

Aż 39% z was chciałoby zobaczyć u mnie kooperacje z innymi twórcami, a ponad 22% odpowiedzi na wasze pytania w formie wideo lub artykułów.

Odpowiedzi na pytania czytelników do tej pory pojawiały się w Q&A na Instagramie (zapraszam tutaj: https://www.instagram.com/volantification/), ale rozszerzę je także na artykuły. Jeśli chcesz żebym napisał na jakiś konkretny temat, to daj znać na maila volantification@gmail.com lub napisz w dowolnym miejscu (instagram, Facebook, tiktok)

Kooperacje na pewno się pojawią, ale z powodów organizacyjnych też pewnie głównie na Instagramie, ale jeszcze zobaczymy.

 

4. Jaki twój największy problem mogę rozwiązać

To było jedyne otwarte pytanie w ankiecie i dało mi niezmiernie dużo, jeśli chodzi o zorientowanie się w waszych potrzebach.

Wszystkie odpowiedzi przeczytałem i posortowałem. Na część z nich powstaną materiały. Z kolei odpowiedzi na część waszych problemów już możecie znaleźć w moich materiałach.

Dotyczy to takich problemów jak:

  • Poznawanie nowych potencjalnych partnerów poza Tinderem i na Tinderze będąc po 30. Lub 40., brak doświadczenia w relacjach romantycznych, trudność w poznawaniu i otwieraniu się na innych, poprawa umiejętności nawiązywania interakcji międzyludzkich, o czym i jak rozmawiać na randkach (pierwszej, drugiej, trzeciej…), randkowanie rozwiązaniu tego problemu są poświęcone ebooki „Nie czekam” (dla kobiet) i „Zdobywam” (dla mężczyzn)

  • Jak znaleźć faceta i stworzyć z nim związek, gdzie poznać faceta mając prawie 40 lat, dziecko, pracę, porady jak rozmawiać z mężczyzną na początku relacji, czego oczekuje, poznanie wartościowego mężczyzny i stworzenie dobrego, trwałego związku – odpowiedzi znajdziesz w „Nie czekam

  • Jak poradzić sobie z lękiem przed kobietami, problem znalezienia wartościowej kobiety, jak budować inne relacje niż koleżeńskie, co składa się na bycie atrakcyjnym facetem – odpowiedzi znajdziesz w „Zdobywam

  • Komunikacja w relacjach międzyludzkich i związku, jak rozmawiać, żeby nie atakować i nie krytykować rozmówcy, jak prowadzić kłótnie, jak zachować się gdy ktoś cię uraził jak podwyższać standardy w związku, blokada przed jasnym komunikowaniem się z partnerem – to bardzo ważny temat, który kompleksowo omawiam to w kursie „Jak rozmawiać w związku?

  • Wyznaczanie celów i dążenie do nich, wprowadzanie lepszych nawyków, lepsza organizacja czasu – o tym wszystkim piszę w książce „Projekt Przyszłość

  • Tworzenie dobrego związku, jak utrzymać fajny związek na wiele lat, nie popaść w rutynę w związku i wzajemnie się inspirować, pielęgnowanie związku, pozostawanie w dobrym, partnerskim związku – tych tematów dotyczy moja najnowsza książka „Życie we dwoje

  • Przed związkiem, szukanie partnera i początki związku, znalezienie odpowiedniej osoby do stałego związku, jak stworzyć zdrowy związek, jak pracować nad sobą i swoimi deficytami, ale także jak być wyczulonym na toksyczne – przepracowaniem tych kwestii zajmuję się w książce „Od Ja do My

Każdy z tych produktów polecam, bo kosztują ułamek wartości, jaką wniosą w Twoje życie.

 

5. Z jakich materiałów najchętniej się uczysz

Ponad połowa z was wybiera książki, a 20% ebooki, czyli łącznie czytanie preferuje 74%. Wideo 20% osób. Noted ;)

 

6. Nad jakim produktem powinienem teraz pracować

Na liście były same tematy, które mam w bliższych i dalszych planach, ale chciałem wiedzieć, co pomoże wam najbardziej.

Wybraliście temat pokochania siebie i zajęcia się swoim wnętrzem (prawie 53% głosów!), więc to oczywiste, że zajmę się teraz tym tematem.

Kolejne tematy na liście to:
– co zrobić, żeby twój kolejny rok był twoim najlepszym (36,9%)
– Piąty poziom 2.0. (34,7%)
– sprawiedliwość w związku (27,5%)
– odbudowanie intymności w związku (27,5%)

 

7. Zainteresowanie indywidualnym wsparciem

Wyniki przedstawiają się następująco.

Dla zainteresowanych 23% stworzę niedługo ofertę. Miejsc będzie malutko, bo nie chcę, żeby stało się to moim głównym zajęciem.

 

8. Rozważania na temat nazwy

To pytanie pojawiło się, bo jestem rozdarty między różnymi platformami, gdzie posługuję się nazwami Volantification (blog, Facebook) lub Michał Szatiło Volantificaton (Instagram, Tiktok). Tymczasem powinno to być na tyle spójne, żeby osoba, która trafi z jednej platformy na drugą wiedziała, że widzi mój materiał.

Z waszych głosów wynika, że powinienem pozostawić nazwę Volantification, ale dla zachowania spójności między platformami, wkrótce na Facebooku zrezygnuję z mojej literki V na rzecz zdjęcia, którego używam na Instagramie czy Tiktoku. Reszty na razie nie będę ruszać :)

Tak prezentują się wyniki ankiety.

 

Jakie są moje wnioski i jakie zmiany wprowadzę?

1. Więcej nowych artykułów (już nad nimi pracuję, ale zacznę je publikować za jakiś czas – powiedzmy, że od stycznia).

2. Wielki come back treści rozwojowych (mix moich treści będzie odpowiadał waszym preferencjom z ankiety, czyli porady dla par, treści rozwojowe i materiały dla singli).

3. Niektóre artykuły będą pojawiały się WYŁĄCZNIE dla odbiorców newslettera.

4. Część artykułów i filmów wideo będzie odpowiadało na wasze pytania i problemy (oczywiście w sposób zapewniający wam anonimowość).

5. Nazwa Volantification zostanie, ale logo na facebooku zmieni się na moje zdjęcie.

6. Kolejny produkt jaki się ukaże będzie dotyczył zadbaniu o wnętrze swojej głowy. Mega ważny temat!

7. Jak pojawi się na to przestrzeń, to będzie można zobaczyć moje kooperacje z innymi twórcami.

8. Pod koniec roku pojawi się oferta konsultacji indywidualnych.

 

*

Jeszcze raz dziękuję, bo wasze głosy naprawdę pomogły mi podjąć wiele decyzji, a wasze dodatkowe uwagi, komentarze i podziękowania zrobiły mi dzień.

Super mieć taką świetną społeczność!

Psst! Psst! Dołącz też do obserwujących bloga na facebooku lub instagramie.

Dołącz do newslettera

Volantification to najbardziej opiniotwórczy blog o relacjach w Polsce.

Zostaw mi swój adres e-mail, żeby otrzymywać niepublikowane nigdzie indziej artykuły, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę o relacjach.

Po dołączeniu do newslettera będziesz dostawać:

Artykuły tylko dla odbiorców newslettera

Będziesz otrzymywać moje darmowe materiały i artykuły, tworzone tylko dla osób zapisanych na listę

Nowe teksty z bloga bezpośrednio na maila

Kiedy pojawi się mój nowy tekst, to otrzymasz go od razu na maila, dzięki czemu już nigdy nic cię nie ominie

Informacje o nowych projektach

W pierwszej kolejności dowiesz się o newsach dotyczących moich działań oraz nowych, ekstremalnie przydatnych produktach

Zniżki i rabaty

Zapisując się do newslettera otrzymujesz możliwość korzystania ze zniżek i rabatów, o których nie informuję w żadnym innym miejscu. 

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments