O miłości możesz mówić. Możesz powtarzać słowa „Kocham cię” dwadzieścia razy dziennie albo uznać, że o miłości najlepiej świadczy seks. Jeśli mam być szczery, to jedno i drugie jest super, ale to gesty dodają uczuciom prawdziwej głębi. Takie, na które on będzie patrzył i czuł jak w jego piersi pojawia się emocjonalna gula.

Według stereotypów mężczyźni to zimne dranie pozbawione emocji. W rzeczywistości potrzeba bliskości u mężczyzn jest tak samo silna jak u kobiet, a kto wie – może nawet większa. W końcu faceci rzadziej jej doświadczają i tęsknią za czułością bardziej, niż są w stanie przyznać.

Pisałem już o tym, jak okazywać miłość facetowi, z którym jest się w związku. W tym tekście postanowiłem odpowiedzieć na pytanie jakie czułości najbardziej lubią mężczyźni. Do listy wybrałem najintymniejsze kobiece zachowania. Niektóre z nich sprawiają, że mężczyzna chociaż nie jest obiektem waszych zabiegów, to odczuwa waszą bliskość. Inne to proste (ale nieoczywiste) czułości, które lubią mężczyźni. Nazywam je gestami, które rodzą miłość, bo sprawiają, że mężczyźni czują się bardziej kochani i często bardziej kochają.

Wasze ubieranie się i rozbieranie

To rytuał, który pociąga każdego mężczyznę. Są tysiące obrazów, zdjęć i opisów kobiet powoli naciągających na nogi rajstopy, zakładających stanik, wciskających się w obcisłą sukienkę i rozczesujących włosy. Taki widok jest lepszy niż bezsensowne wlepianie wzroku w Tadż Mahal. Niewiele jest lepszych dla mężczyzny rzeczy na rozpoczęcie dnia. Jest to na tyle udany początek, że musicie zaczynać się ubierać co najmniej pół godziny wcześniej, bo zakładanie ubrań jest dla nas jak zaproszenie do świetnego porannego seksu. Sam nie wiem ile razy moje dziewczyny usiłowały się ubrać, a ja chwytałem je wpół, rzucałem w pościel oraz zdzierałem z nich wszystkie świeżo założone ubrania. Równie oczywiste jest, że kobiety, które wstydzą się swojego ciała, spuszczają oczy oraz zakrywają się kołdrami, ręcznikami i skrawkami ubrań albo mówią “Odwróć się!” zwyczajnie nas do siebie zniechęcają.

Przytulanie się do pleców

Nie wiem dlaczego tak mało kobiet przytula się do męskich pleców, a to jeden z tych gestów, dzięki którym ktoś może cię pokochać. Zgodnie z ewolucyjnym mechanizmem mężczyźni chronią własne plecy. Dlaczego? Bo to od strony pleców najłatwiej było ich zaatakować i zranić.

Jeśli ty przytulasz się do jego plecach, to znaczy to tyle co: „Możesz mi ufać”. Za każdym razem budzi to w nas pozytywne, ciepłe uczucia, więc róbcie to jak najczęściej. Kiedy stoimy w kuchni, siedzimy na brzegu łóżka lub śpimy.

Chodzenie w jego rzeczach

Równie mocno lubimy kiedy chodzicie w naszych za dużych na was T-shirtach. Wyglądacie w nich jak w za szerokiej sukience, a wasze bezwstydne sutki chcą przebić miękką bawełnę. Uwielbiamy kiedy zdejmujecie z krzesła nasze koszule i chodzicie w nich nie zapięte, bezwstydne i tylko delikatnie otulone, tak że widzimy zarys waszych piersi i wystarczy delikatnie rozsunąć koszulę, żeby je zamknąć w dłoniach lub pocałować. Kojarzy nam się to z akceptacją, zaufaniem, zapachem parzonej kawy, opalonymi, pół zakrytymi udami, nieśmiałością i odgłosem waszych bosych stóp, które odciskają na podłodze ślady.

Wplatanie dłoni w jego włosy

To coś, co możesz zrobić podczas całowania się i przytulania, kiedy stoicie albo jak siądziesz na nim okrakiem. Jeśli podczas tego wpleciesz palce we włosy z tyłu jego głowy (lub po prostu będziesz delikatnie drapać to miejsce paznokciami), to zrobisz coś, co mężczyźni uwielbiają, a jednocześnie coś, czego kobiety prawie nie robią.

Całowanie po szyi

Przypomnij sobie, jak ty się czujesz, kiedy ktoś całuje cię po szyi. Mężczyźni czują się tak samo.

Zapach

Zapach to coś co zawsze pozostaje po was w naszej pamięci. Nawet nie tylko w niej, bo też w załamaniach naszych koszul, pomiętych T-shirtach i w miękkości pościeli malowanej waszymi opalonymi ciałami. Ubrania, na których osiadł będą już waszą własnością na przechowaniu u nas.

Przyzwyczajenie faceta do waszego zapachu działa, jak dawanie poczucia bliskości na odległość. Wiem, że brzmi to jak paradoks, ale za każdym razem kiedy będziemy zakładać tą rzecz lub zasypiać, to pomyślimy o tobie. Zapach twoich perfum już zawsze będzie nam się kojarzyć z tobą. To jak tatuaż zrobiony wewnątrz mózgu. Czy może być coś lepszego?

Wasze włosy

Włosy powinny być długie i rozpuszczone albo długie i upięte tak żeby odsłaniały wasze szyje. Uwielbiamy włosy, które opadają na wasze plecy jak fale. Lubimy wplatać w nie dłonie, głaskać je i ciągnąć za nie podczas seksu. Upięte i odsłaniające szyję włosy budzą nasz zachwyt. Mało jest równie seksownych rzeczy co wasza pachnąca szyja, obojczyki i skóra tuż za uchem, której nie da się nie pocałować kiedy stoicie przed nami. Zazwyczaj wtedy też, odwracacie głowę, uśmiechacie się zalotnie i podsuwacie szyję do pocałunków. Piękny widok.

Głaskanie po twarzy

Kiedy leżycie w łóżku, spójrz na niego, połóż rękę na jego policzku albo zacznij głaskać go delikatnie opuszkami palców. Ten moment jest niesamowicie czuły. Nie wiadomo dlaczego, ale aż chce się wtedy przymknąć oczy i zacząć mruczeć.

Masaż

Poza milionem dolarów w gotówce, masaż jest najlepszą rzeczą, którą można komuś dać po ciężkim dniu. Nie trzeba wiele. Nie musisz mieć ukończonego kursu masażu i certyfikatu powieszonego w salonie. Wystarczy, że będzie mógł poleżeć, a ty będziesz naciskać jego plecy (zwłaszcza górną) w różnorodny sposób o różnej sile.

Jeśli nie będziesz wymagać od niego rewanżu, dasz mu w ten sposób dwa razy więcej radości.

Chodzenie nago

To jedna z tych rzeczy, które robi się zazwyczaj tylko w pierwszej fazie związku. Powód jest prosty – głupio chodzić bez ubrań przy dzieciach.

Natomiast jest to super. Od razu daje +10 punktów do intymności. Sprzyja pozbywania się kompleksów. Służy akceptacji.

Jeśli chcesz zrobić swojemu chłopakowi urodzinowy prezent, to załóż ładną sukienkę, dobrze upnij włosy, pomaluj się i zabierz go do nudnej restauracji. Podczas posiłku wyszepcz mu do ucha, że nie masz na sobie majtek. Jeśli nie uwierzy, to poproś żeby sam sprawdził. Nie dość, że zaraz po powrocie do domu przeżyjecie świetny seks, to jeszcze dasz mu coś, czego nigdy nie zapomni.

Podbieganie na przywitanie

Nie ma też nic lepszego niż widok kobiety, która podbiega do nas tylko po to żeby się przywitać. Nie szybko i niezdarnie, tylko powoli, z gracją i uśmiechem królewny. Widząc to wiemy, że chcesz nas widzieć w naszym życiu i nawet jeśli tego nie pokazujemy otwarcie, to jesteśmy dumni i szczęśliwi.

„Jesteś taki, jaki powinieneś być”

Jeśli ktoś zapyta cię, jaka jest najlepsza pieszczota, którą możesz wykonać swoimi ustami, to jest to wypowiedzenie tego zdania.

Kobiety zbyt często wybierają mężczyzn, których później traktują, jak zepsute maszyny, które trzeba naprawić. Tysiące facetów słucha więc od rana do nocy, co robią źle, a jedyne czego chcą, to być dla kogoś ok.

Wszyscy chcemy.

Dlaczego te czułości lubią mężczyźni?

Powód jest prosty – bo każdy z nich sprawia, że czują się akceptowani i mile widziani w twoim życiu.

W tym tkwi sekret romantyzmu, a nie w kwiatkach i chodzeniu do kina na komedie romantyczne.

.

Psst! Psst! Dołącz też do obserwujących bloga na facebooku lub instagramie.