Jak poznać, że podobam się dziewczynie? 10 kluczowych oznak

utworzone przez | 4 Komentarze

Rozpoznawanie tego, że podobasz się dziewczynie to jedna z najważniejszych umiejętności. Dzięki niej eliminujesz główny problem facetów: „Podszedłbym do niej, gdybym wiedział, że mam u niej szanse”.

Kiedy to umiesz, przestajesz tracić szanse na fajne związki, bo nie zrobiłeś żadnego kroku. Omijasz też sytuacje, kiedy dopiero po latach dociera do ciebie, że te szanse miałeś i to nie przypadek, że ta brunetka z wielkimi oczami zakładała krótkie spódniczki tylko wtedy, kiedy miała się z tobą zobaczyć.

Niektórzy uczą się rozpoznawać zainteresowanie ze strony kobiet bardzo wcześnie. Inni nie potrafią go zauważyć nawet po trzydziestce, a jeszcze inni uczą się tej umiejętności od nowa, kiedy zakończą swój wieloletni związki. Pewne jest natomiast to, że da się tego nauczyć.

Jak poznać, że podobam się dziewczynie? Zasada inwestycji

Kluczem do zrozumienia sygnałów zainteresowania jest uświadomienie sobie, że bazują one na tym, że ktoś chce cię w swoim życiu.

To trochę tak, jak ze wszystkimi zainteresowaniami. Jeśli coś lubisz, to inwestujesz w to swój czas i wysiłek. Jak interesujesz się samochodami marki Ferrari, to będziesz chciał o nich wiedzieć więcej. Kiedy zlot ich posiadaczy będzie niedaleko ciebie, to chętnie na niego pójdziesz. W wolnych chwilach będziesz sobie wyobrażał, że jeździsz autem z emblematem w kształcie konia.

Jeśli natomiast masz gdzieś motoryzację, to nie będziesz o nich czytał ani o nich słuchał, a jak dowiesz się, że gdzieś obok będzie zlot sympatyków aut Ferrari to tylko wzruszysz ramionami.

Pomimo że głupio traktować inne osoby jak samochody, to zasada jest tu zaskakująco podobna. Kobiety, które nie są tobą zainteresowane będą cię unikać, ignorować, unikać podtrzymywania rozmowy i odrzucać propozycje. Z kolei te, którym się podobasz mogą być nieśmiałe, wycofane i niedoświadczone, ale wciąż będą aktywnie pokazywać swoje zainteresowanie. W jaki sposób?

10 sygnałów zainteresowania dziewczyny

Tradycyjnie kobiety uważają, że ich zadaniem jest ładnie wyglądać i czekać na ruch ze strony faceta. To z kolei oznacza, że nie powinieneś oczekiwać z ich strony żadnych wielkich gestów. Jednak gdy podobasz się kobiecie to ona:

1. Patrzy się na ciebie

Wodzi za tobą wzrokiem. Zerka. Ogląda się za tobą. Czasem wprost się wpatruje, a jeśli nawiązuje kontakt wzrokowy i dodatkowo się uśmiechnie, to jest to jasny sygnał, że się jej podobasz.

2. Krąży wokół ciebie

Chociaż nie ma żadnych konkretnych powodów, często przebywa gdzieś obok ciebie. Siada za tobą, staje gdzieś obok, a w klubie tańczy cały czas niedaleko. Jeśli się gdzieś przemieszczasz ona idzie za tobą. To zjawisko doczekało się swojego zwrotu – „latać za kimś”. Wynika ono z tego, że przebywając blisko kogoś, kto się nam podoba, mamy szansę na „przypadkowe” rozpoczęcie znajomości, więc nieświadomie krążymy wokół, żeby zwiększyć swoje szanse.

3. Stara się dobrze przy tobie wyglądać

Kiedy dziewczyna jest blisko ciebie i notorycznie poprawia na sobie swoje ubranie, to jeśli nie ma zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, to znak, że jej zależy. Jeśli masz kogoś gdzieś, nie dbasz o to, jak się prezentujesz. Jak ktoś ci się podoba, chcesz pokazać się z jak najlepszej strony.

4. Kiedy kobiecie podoba się mężczyzna, chce dobrze przy nim wypaść

Robienie dobrego wrażenia to nie tylko dbałość o wygląd, ale też o to, jak się ogólnie prezentuje. Jeśli kobiecie zależy, to kiedy coś mówi lub robi patrzy na twoją reakcję albo martwi się jak wypada („Nie powinnam tego mówić”, „Mam nadzieję, że nie pomyślisz o mnie źle”)

5. Dotyka cię

To jeden z najmocniejszych sygnałów zainteresowania. Fizyczność to bariera, na której naruszenie pozwala się wyłącznie najbliższym oraz osobom, które są dla nas atrakcyjne seksualnie. W tym drugim przypadku będą to drobne gesty, ale jeśli dziewczyna przechodząc ociera się o ciebie, kiedy siedzicie jej noga dotyka twojej, siada blisko ciebie albo ściska cię za ramię, to się jej podobasz

6. Zagaduje, chociaż nie musi

Znajomość nigdy nie rozpoczyna się od wielkich gestów. Składa się z drobnych kroczków, które z czasem robią się coraz bardziej śmiałe. Kobiety zazwyczaj ich nie robią, ale jeśli dziewczyna pierwsza mówi ci „Cześć”, wypytuje cię o pracę, wiek czy twoją dziewczynę to w połączeniu z innymi sygnałami, świadczy to o tym, że jej się podobasz.

7. Angażuje się w rozmowę

Pewnie znasz te rozmowy, w których czujesz, że cały ciężar ich prowadzenia spoczywa tylko na tobie. Tylko ty zadajesz pytania i czujesz, że musisz ciągnąć drugą osobę za język. Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że zainteresowane osoby zachowują się inaczej. Zadają pytania, wyszukują w rozmowie punktów, które was łączą („Też to lubię!”, „Chciałabym tego spróbować!”), a kiedy rozmowa stanie w miejscu, to ją wznawiają. Dodatkowo dąży się wtedy do nawiązania silniejszej więzi, więc dziewczyna może się z tobą podzielić jakąś tajemnicą („Nie powinnam ci tego mówić…”) oraz mówić ci komplementy („Nie wiedziałam, że są jeszcze tacy faceci”).

8. Flirtuje

Flirt to szczególny rodzaj rozmowy, w której przeplatają się tematy związkowe i żarty. Kobieta, która flirtuje:
Może zapytać czy podrywasz wszystkie dziewczyny
Zażartować, żebyś się w niej nie zakochiwał
Mówi o twojej dziewczynie, chociaż nie wie czy ją masz
Wspomina o seksie.

Duża część flirtu polega na żartobliwej konfrontacji, której celem jest ocena twojej pewności siebie, twojego charakteru i zamiarów. Jeśli unikasz takich tematów to często zostaniesz zakwalifikowany jako kumpel – miły gość, którego nie interesuje seks. Nie mówię przez to, że masz być obsesyjnie zainteresowany seksem, ale musisz mieć świadomość, że jest on częścią związku, więc nie możesz go ignorować, uważać za niemoralny albo myśleć, że jeśli o nim wspomnisz, to ona uzna, że jesteś „taki jak wszyscy”. Nie jesteś mnichem, więc masz być jak wszyscy, ale lepszy.

9. Sprawdza czy nadajesz się do związku

Wyobraź sobie, że w rozmowie żartujesz, że jest ona dla ciebie za młoda albo że jesteś dla niej za stary. To takie małe odrzucenie, ale jeśli ona wtedy stwierdzi, że wcale, że nie, to znaczy, że wyobraża sobie z tobą związek i pasujesz do tej wizji.

Temu służy też pytanie czy masz dziewczynę, dlaczego jej nie masz albo czego oczekujesz. Czasem może też zacząć mówić o tym, co zrobicie albo co robilibyście jako para. To znaczy, że bierze cię pod uwagę do związku.

10. Gdy podobasz się dziewczynie, dąży do tego, żeby zachować kontakt

To świetnie widać w sytuacji, kiedy poznasz dziewczynę na imprezie. Jeśli jej się spodobasz, to będzie do ciebie wracać po wyjściu np. do toalety. Kiedy będziesz wychodzić zapyta dokąd idziesz, a jak będzie musiała iść, to żeby zachować kontakt, wcześniej do ciebie podejdzie, żeby ci o tym powiedzieć (weź od niej numer telefonu!). Może też szukać powodów, żeby być z tobą sam na sam, a w rozmowie będzie szukała pretekstów do spotkania („Muszę cię tam zabrać!”, „Chciałabym to zobaczyć”, „Może mnie nauczyć robić XYZ”).

Miła czy zainteresowana? Jak poznać, że na pewno podobam się dziewczynie?

Problem z kobiecymi oznakami zainteresowania polega na tym, że to tylko oznaki, a oznaki mogą być mylące. Część z nich może być przypadkowa (staranie się o to, żeby wypaść dobrze), błędnie zinterpretowana (krążenie wokół ciebie czy niezobowiązujące rozpoczęcie rozmowy) albo może wynikać ze zwykłej uprzejmości. Dotyczy to zwłaszcza podtrzymywania rozmowy, bo wiele kobiet robi to tylko dlatego, że chcą być miłe i niekomfortowo czułyby się z tym, jakby po prostu sobie poszły.

Dlatego pamiętaj, że słowa są tanie. Jeśli chcesz naprawdę ocenić zainteresowanie dziewczyny, to zwracaj większą uwagę na to, jak się zachowuje. Im więcej sygnałów zainteresowania tym lepiej. Jeśli kobieta raz poprawi sobie przy tobie włosy, to znaczy to, że chciała sobie poprawić włosy. Ale jeśli przy okazji wypytuje się ciebie o dziewczynę, flirtuje albo szuka możliwości podtrzymania relacji, to nie jest to już przypadek.

Czy to znaczy, że nigdy się nie pomylisz? Prawdopodobnie nie, ale jeśli widzisz oznaki kobiecego zainteresowania to zawsze warto spróbować, czy coś z tego wyjdzie.

Wiesz dlaczego? Bo większość ludzi nie dostaje kosza. Dają go sobie sami, zanim jeszcze wykonają jakiś krok, bo zamiast dać sobie szansę na bycie wybranym, decydują za drugą osobę, czy są dla niej ok, czy nie.

Dlatego obserwuj czy zauważysz oznaki zainteresowania ze strony dziewczyny, ale przede wszystkim nie odrzucaj się w przedbiegach.

Psst! Psst! Dołącz też do obserwujących bloga na facebooku lub instagramie.

Kup w premierowej cenie

„Kocham się” to workbook pełen wiedzy i ćwiczeń, dzięki którym poprawisz poczucie własnej wartości i zaczniesz wykorzystywać swój potencjał!

Zebrałem tu metody, dzięki którym:

  • usuniesz swoje wewnętrzne blokady
  • poprawisz swoją samoocenę
  • przestaniesz się bać pokazywać swoje „prawdziwe ja”
  • zaczniesz nadawać priorytet samemu/samej sobie
  • będziesz mieć szczęśliwsze życie

Premiera już się kończy, a ceny wkrótce idą w górę, więc Kup „Kocham się” już dziś!

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments