Mężczyzna prosty w obsłudze

Mężczyzna prosty w obsłudze

Czytając wpisy na forach w różowe kwiatuszki, wyczytałem że kobiety są przebiegłe i skomplikowane, podczas gdy mężczyźni posiadają jeden pstryczek, którym wystarczy poruszać w górę i w dół, żeby nic więcej nie potrzebowali do szczęścia.

W ich opowieściach, za każdym razem to kobieta zdobywa faceta, ale w taki sposób, żeby on myślał że sam ją zdobył. To kobiety są skomplikowane i tajemnicze, a poznanie ich prawdziwej natury byłoby odkryciem większym niż rozszczepianie jąder atomów. Chodzą nawet słuchy, że kiedyś rosyjski uczony odkrył czego chce kobieta. Niestety zmieniła zdanie.

Tymczasem mężczyźni? Proste to takie, manipulować nimi jest łatwiej niż zamówić pizzę, a strategie postępowania z nimi są trzy: nakarmić, założyć wieczorem seksowną bieliznę albo pozwolić obejrzeć im mecz.

Z pewnością tak jest, tylko tak się zastanawiam nad paroma drobiazgami…

Dlaczego skoro mężczyźni są tacy banalni w obsłudze, to na świecie jest aż tak dużo samotnych matek? Skąd tylu gości, którzy bzykają na boku inne panny, bo dostają od nich w łóżku to, czego nie dostają w związku? Dlaczego to kobiety wypowiadają częściej słowa: „Ty już mnie nie kochasz”? Dlaczego tyle kobiet ugania się za typami podszytymi skurwysynem robiąc z siebie idiotki, skoro ich zdobycie powinno ograniczyć się do pokazania im skrawka koronkowych majtek? Jakim cudem co roku sprzedają się miliony książek skierowanych do kobiet o tematyce manipulacji mężczyznami?

To są fakty i nie wiem jak dla was, ale mi to nie wygląda na potwierdzenie tezy o „jednym przycisku manipulacji”. Takie wojownicze teksty drażnią mnie równie bardzo co opinie mężczyzn o tym, że kobiety są puszczalskie chociaż przez ostatni miesiąc nie mieli w łóżku ani jednej z nich albo że do kontrolowania ich wystarczy stać się posiadaczem karty kredytowej. Jedno i drugie wskazuje na poważny problem – oderwanie od rzeczywistości i umysłowy paraliż.

Mężczyźni wcale nie są ubożsi pod względem potrzeb, emocji, planów i marzeń. Zgadzam się natomiast z tym, że znacznie łatwiej skłonić mężczyznę do pójścia do łóżka niż kobietę. Jednak drugą stroną medalu jest to, że wyzwaniem staje się to, żeby go w tym łóżku zatrzymać, podczas gdy kobietę ciężko z niego wygonić. I to dlatego faceci wpisują w Google zdanie: „Jak poderwać dziewczynę”, a kobiety: „Jak go w sobie rozkochać?” w międzyczasie narzekając na to, że zostały wykorzystane.

Jednak to w niczym nie potwierdza tezy o tym, że faceci są prości w obsłudze, bo jak coś jest proste, to nie powinno się mieć z tym problemów. Jeśli prosto jest zarobić milion dolarów, to nie powinno się chodzić w dziurawych skarpetach. Jeśli prosto jest się wspiąć na Mount Everest, to powinno się je zaliczać raz na kwartał, a jeśli obsługa mężczyzn jest tak prosta jak głoszą legendy, to kobiety nawet przez sekundę nie powinny narzekać na facetów, którzy mieli pecha znaleźć się w ich seksualnych CV.

Bo parafrazując zdanie z „Gwiezdnych wojen”: „Kto jest większym idiotą? Idiota czy ktoś kto nie umie poradzić sobie z idiotą?”

 • Pavel

  Choćbym nie chciał to zgodzić się muszę z tym artykułem.Mnie irytują koleżanki które codziennie wrzucają na Fb obrazki typu „PRAWDZIWY FACET POWINIEN…”.Gdybym ja zaczął robić to wszystko to być może w oczach pewnej grupy kobiet stałbym się bardziej wartościowy lecz śledząc te wszystkie wpisy mam wrażenie ,że okazałoby się iż jestem zbyt skomplikowanym facetem.Dlaczego?Bo często te wszystkie rzeczy które powinienem robić przeczą sobie nawzajem…

 • nia

  ah, uwielbiam kobiety, które żyją złudzeniami, że kiedyś uda im się znaleźć przystojnego księcia z bajki w białym mustangu, z wielkim portfelem i nieskazitelnym charakterem. chyba jeszcze nie dorosły, skoro uważają, że uda im się znaleźć takiego idealnego faceta. na świecie nie ma ludzi doskonałych. niektórym udaje się znaleźć osoby, które pomimo swoich wad są dla nas doskonałe i kiedy potrafimy je zakceptować, to właśnie świadczy o naszej dojrzałości i miłości.
  nie ma co szukać ideału, który opisują wspomniane wyżej obrazki z portali typu kwejk – bo nie są one ŻYCIOWE.

 • Super wpis.

  Ja ostatnio z kolei dochodzę do wniosku, że większość kobiet jest po prostu głupich. One mają przyzwolenie społeczne na bycie ciapami, niezdarami, mogą nie wiedzieć niektórych rzeczy, zachowywać się śmiesznie, chamsko i niekulturalnie, a i tak będzie im wybaczone przez ogół. Z kolei facet to zawsze ten najgorszy, któremu się patrzy na ręce przy każdym kroku i czeka na najmniejsze nawet potknięcie.

  To tak optymistycznie, z samego rana.

  Miłego dnia ;)

 • Masz całkowitą rację! Kobiety notorycznie próbują zrobić z facetów bezmózgie istoty, którymi można kierować, kiedy one zazwyczaj same sobą kierować nie potrafią. I też nie zgadzam się z teorią, że wszyscy faceci są prości i zależy im tylko na seksie. Owszem, zdarzają się takie egzemplarze, tak jak są puszczalskie laski. Natomiast mówienie, że wszyscy są tacy sprawia, że kobieta sama niszczy swoją reputację i poziom inteligencji skoro za takim seksualnym maniakiem bez mózgu się uparcie ugania, wierząc, że jej miłość go zmieni! Bzdury nad bzdurami. Aż mi czasem wstyd, że jestem kobietą ;-)

 • Matpollack

  TAK… kobiety są wspaniałe, głębokie, wyjątkowe, wzniosłe… i większości z nich brak chyba elementarnej samokrytyki i minimum dystansu do siebie.

  • Volant

   Trochę tak, ale to tak zawsze się wydaje jak patrzy się na ludzi z perspektywy tłumu. Tłum nigdy nie jest mądry, jednostki niemal zawsze.

 • To jest też tak, że ciężko rozmawiać na tematy damsko-męskie nie generalizując. Właściwie, to się nie da ;)

 • Kobiet są proste w swoim skomplikowaniu, faceci skomplikowani w swojej prostocie. Proste :)

 • przeciętny mężczyzna to może jest łatwy w obsłudze.. ale nie Ty Voland.. bardziej skomplikowanego człowieka jeszcze nie spotkałam.. Bez urazy .. tak po przyjacielsku.. ;)Persona non grata… czy nie ???

  • Volant

   Nie nazywam się Voland tylko Volant :(

   • ok.. dziękuje :)

 • Anami

  Mężczyźni to najbardziej skomplikowane istoty jakie spotkałam. Nigdy nie jestem w stanie żadnego zrozumieć, dlatego tak się cieszę gdy spotkam takiego który prosto z mostu mówi czego chce. Nie wiem która kobieta wymyśliła, że faceci są prości, ale musiała być bardzo piękna.